Elmo Elmo komentáře u knih

Krajinami umění Krajinami umění Jan Royt

Moc zajímavé čtení. Líbí se mi, že vidí třeba církevní památky nejen jako historik umění odborně, ale i jako křesťan tak nějak zevnitř. Že chápe jejich hlavní účel.
Zklamalo mě jenom to, že skoro všechny probírané památky se nachází v Čechách nebo v Římě. Moravu, kterou znám lépe, autor téměř opomíjí. Za to dostal o hvězdičku méně. :-)

05.05.2017 4 z 5

Kvítky papeže Františka Kvítky papeže Františka Andrea Tornielli

Milá knížka plná zajímavých historek z papežova života, ale i jeho kázání.
Skvělý dárek třeba pro babičku na Vánoce.

05.11.2015 4 z 5

Oheň lásky Oheň lásky José Luis Olaizola

Zajímavý životopis Jana od Kříže, čtivě podané, střízlivé vyprávění, žádná barokní legenda. Člověk se dozví leccos o karmelitánském řádu, tehdejším Španělsku i o duchovním životě. Doporučuju.

27.04.2015 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborné! Super zajímavé téma.

18.09.2014 5 z 5

Advent ve starém domě Advent ve starém domě Hana Pinknerová

Je to milé čtení. Tahle věta knihu podle mě vystihuje nejvíc. Není to dokonale promyšlené, některé věci jsou nepravděpodobné, ale člověka to stejně potěší. I když je to spíš takové dámské čtení, tak mě to chytlo víc, než jsem čekal. Přečteno asi za 5 dnů, není to nutno číst po celý advent.Člověk se pak na svoje adventní snažení a vánoční ideály dívá tak nějak jinak, pokorněji, s humorem a bez přešponovaných očekávání. Doporučuju. :-) Je to milé.

11.12.2023 4 z 5

Jak se dělá kniha Jak se dělá kniha Vladimír Pistorius

Zajímavé. Některé informace jsou už poněkud zastaralé, ale z většiny je nové vydání aktualizováno.
Nakladatel, typograf, knihkupec i čtenář si v knize najde to své. Já jsem sice kapitoly o právní stránce věci a detailní matematické rozbory vynechal, ale stejně jsem nahlédl pod pokličku výroby knih.
3 a půl hvězdy

19.07.2019 4 z 5

Česká politika a (východní) vystěhovalectví  1848 - 1922 Česká politika a (východní) vystěhovalectví 1848 - 1922 Vratislav Doubek

Pořídil jsem si ji za 19 Kč, jinak by mě to ani nenapadlo, ale rozhodně stojí za víc!
Sám jsem nečekal, že ji opravdu přečtu celou a relativně rychle. Je to sice prostě vědecká práce, ale na zajímavá témata:
Věděli jste, že
- když už čeští politici nemohli v 19. století zabránit ekonomické migraci z Čech do Ameriky, tak se ji snažili alespoň zvrátit východním směrem? Aby emigranti zůstali Slovany.
- kampeličky jsou pojmenované podle národohospodáře Kampelíka, který měl z emigrace skoro radost, protože v ní viděl možnost rozvoje českých podniků za hranicemi?
- že ačkoliv politici lidem emigraci zazlívali (že oslabují národ), nakonec pomohli krajané (hlavně v Rusku a USA) významnou měrou prosadit vznik ČSR?

11.06.2019 4 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

OLOMOUC!!!

15.03.2018 4 z 5

Koukej, mami! Koukej, mami! Františka Böhmová

Možná jsem nepřečetl úplně všechny kapitoly, jak jsem to četl na přeskáčku, rozhodně ale můžu knížku doporučit. Jasně, je to spíš dámské čtení, ale opravdu vtipné a milé. Autorka dokáže i ze sebemenší blbosti vykřesat poučení o Bohu. To ale nemyslím nijak hanlivě, naopak jsou to skvěle sedící přirovnání. Třeba že se k němu máme vracet jako se dítě, co se učí chodit, vrací po pár krocích ke své mamince. Ale Fany Böhmová to umí lépe zabalit do slov a celého příběhu.
Inspirativní, praktické, povzbuzující.

08.08.2017 5 z 5

Františkáni z Bronxu Františkáni z Bronxu Luc Adrian

Opravdu výborné čtení, vtipné, hluboké, inspirativní.
A navíc mají ti bratři i moderní styl: https://www.youtube.com/watch?v=m8yDDB1SmD0

02.06.2017 5 z 5

Láska konající Láska konající Bob Goff

Vtipná, čtivá a zároveň poučná knížka. Je to sice dost specifický americký styl, ale i tak mě bavila a doporučuju ji všem, kdo mají rádi čtení o Bohu a zábavu.

14.04.2016 5 z 5

Můj život ve službě slova Můj život ve službě slova Raniero Cantalamessa

Zajímavý člověk, který Vás provede posledními 60 lety života katolické církve.

27.07.2015 3 z 5