ELMA ELMA komentáře u knih

Malý lord Malý lord Frances Hodgson Burnett

Nejsem si jistá, že by mi Malý lord dal tolik, kdybych ho četla jako dítě

13.11.2015 4 z 5

Poctivý Abe: O dramatickém životě Abrahama Lincolna Poctivý Abe: O dramatickém životě Abrahama Lincolna Ivan Brož

Na můj vkus tam bylo "moc omáčky"

06.11.2015 3 z 5

Velká kniha o pyramidách Velká kniha o pyramidách Anne Millard

Pro malé dítě ideální a já jsem jí milovala

04.10.2015 5 z 5

Lidská džungle Lidská džungle Manišankar Mukhopádhjáj

Román o tom, co všechno se může stát, když nemůžete najít práci v krásném překladu Dušana Zbavitele. Někdo se zblázní, někdo pro práci udělá cokoli

16.09.2015 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Hoď hoooo tam!

04.09.2015 4 z 5

Král bez zítřka Král bez zítřka Christophe Donner

Životopisy moc nemusím, ale tohle není klasický životopis

01.09.2015 4 z 5

Soucit s ďáblem Soucit s ďáblem Colin Falconer (p)

Chyběla mi na konci alespoň zmínka o Madeleininých rodičích.

01.09.2015 4 z 5

Nehlučně Nehlučně Frank Schätzing

Jsou knihy, u kterých litujete, že mají pouze 250 stran. A jsou knihy, u kterých litujete, že nemají pouze 250 stran. Tahle kniha patří do druhé kategorie. Kdyby neobsahovala 300 stran naprosté nudy, byla by naprosto skvělá.

26.08.2015 3 z 5

61 hodin / Seznam přání / Kde se snoubí šero se šerem / O dívce, která chytala měsíc 61 hodin / Seznam přání / Kde se snoubí šero se šerem / O dívce, která chytala měsíc Lee Child

Hodnotím jen Seznam přání a Kde se snoubí šero se šerem. Neurazí ale ani nenadchne.

21.08.2015 3 z 5

Výjimečná láska Výjimečná láska Johanna Adorján

Ne, tohle u mě nefunguje. Také jsem měla výjimečné prarodiče, prožili spolu leccos za padesát let společného života, ale co je komu do toho? Jsou to moji prarodiče...

13.08.2015 3 z 5

Tvář toho druhého Tvář toho druhého Kóbó Abe

"Pochopitelně vina se nemůže svalovat jen na mě... ! Já lidi nenávidím... A nemám zapotřebí se někomu omlouvat!"

Nejsem si úplně jistá, jak mám hodnotit. Námět je skvělý, zpracování horší. Trvalo mi dlouho, než jsem knihu přečetla a pořád přemýšlím, jestli je to mnou, autorem nebo překladem...

29.07.2015

Jidášova díra Jidášova díra António Lobo Antunes

Takové hodně... syrové

18.07.2015 4 z 5

Sedící žena Sedící žena Guillaume Apollinaire

Při čtení jsem se ztrácela, a chvílemi ani nechápala, "co tím chce básník říci". Naprosto souhlasím s předchozím komentářem.

15.07.2015 1 z 5

Zabít matku Zabít matku Jürg Amann

Vyznání lásky k matce bez zbytečného sentimentu.

15.07.2015 4 z 5

Mrtvý muž, dobrý muž Mrtvý muž, dobrý muž Gaby Hauptmann

Jestli chcete něco nenáročného, u čeho se chvílemi i zasmějete, není to špatné. Nic víc v tom nehledejte

Osvobozený Jeruzalém Osvobozený Jeruzalém Torquato Tasso

Tohle se prostě číst nedalo

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Rozhodně se nechystám přestat kouřit...

09.05.2015 5 z 5

Karla (5 povídek) Karla (5 povídek) Božena Němcová

A víte co? Je to sice Němcová, ale já se při čtení "mlátila" smíchy ;)

09.05.2015 5 z 5

Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Dcerka: O poznání cesty pravé k spasení Jan Hus

Slyš dcerko a viz a přichyl ucho své... věta která mi v paměti zůstala dodnes. V rámci povinné literatury při studiu se dá přečíst za víkend, ale pokud můžete, vyberte si jiný titul