elleigh01 elleigh01 komentáře u knih

Past Past Melanie Raabe

Po dlouhé době kniha u které jsem se dobře bavila. Zajímavé, čtivé, moc se mi to líbilo.

14.12.2021 5 z 5

Mohlo by se vám také líbit - Vkus v době neomezeného výběru Mohlo by se vám také líbit - Vkus v době neomezeného výběru Tom Vanderbilt

Možná si myslíte, že si sami určujete, co se Vám líbí a co nelíbí. Mám pro Vás docela nepříjemnou zprávu. Máte na to minimální vliv. Všichni z nás jsme obětí marketingových profesionálů, kteří nás denně zpracovávají. Kniha se Vám bude snažit vysvětlit filozofii oblíbenosti a vkusu. Klade si zajímavé otázky a pokusí se na ně najít odpovědi. Čeká Vás zajímavá cesta, která možná skončí Vaším celkovým osvícením.

14.12.2021

Sloup do nebe Sloup do nebe William R. Forstchen

Kniha, která zaujme a neomrzí. Když jsem knihu dostala, tak mě obsah knihy moc nezaujal, ale samotný děj knihy jsem hltala.

Temné dědictví Temné dědictví Harald Tonollo

Kniha se mi zalíbila ilustrací, která mi připomněla moji oblíbenou knížku Purpurová stuha. Ale taky hodně názvem.
Kniha je poměrně krátká i s drobnými ilustracemi uvnitř, takže ji máte přečtenou za chvíli. Příběh se líbil, byl super nápad psát o normální dívce, která žije s rodinou, kteří jsou tak trochu jiní..
Možná mi to trošku připomínalo Hotel Transylvánii některými momenty..

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Příběh se mi líbil moc. Chvíli smutné a bolestivé vyprávění, většinou ale veselé a vtipné. Jedna z těch knížek, tak krásně lidsky napsána, která na mě působí tak opravdově a mile. Je to příběh o první lásce, první zradě, přátelství a mezilidských vztazích. V knize se prolíná současnost s minulostí a postupně začínáme chápat vztahy mezi hlavními hrdiny. Ráda si knihu zase přečtu. Dokonce jsem knihou obdarovala i několik svých kamarádek.

14.12.2021 5 z 5

365 způsobů, jak si zajistit štěstí 365 způsobů, jak si zajistit štěstí Richard Webster

Tuhle knížku miluju! Tolik mě toho autor naučil v krátkém čase, velmi inspirativní. Povinná četba na chvíle nejistoty a pochyb. Kéž by si ji prolistoval každý, pak by bylo hned méně starostí.

Zase ona: Zrození Meryl Streep Zase ona: Zrození Meryl Streep Michael Schulman

Maximální pochvala, super čtivá kniha . Doporučuji ...Portrét ženy, doby a herectví: první důkladná biografie Meryl Streep – Železné Lady herectví, která byla nominována na devatenáct Oscarů a tří získala. Kniha popisuje její začátky ze sedmdesátých let. Portrét ženy potýkající se s láskou, feminismem a ohromujícím talentem. V roce 1975 byla Meryl Streep absolventkou dramatu na Yale a hledala své místo na newyorské divadelní scéně. Plná talentu a ambicí byla jako desítky dalších mladých herců..Veliká pochvala,skvělá kniha . Musím jen všem doporučit ..

Odpusť a buď volný Odpusť a buď volný Ana Holub

Doporučuji si knihu přečíst jen tak, třeba vám něco dá, zas se budete na svět dívat jinak.

Pozitivní principy dneška Pozitivní principy dneška Norman Vincent Peale

Zajímavá kniha, která se zabývá principem, že na vše existuje správná odpověď a že pozitivní myšlení pomůže tuto odpověď najít. Autor, oblíbený duchovní, se zabývá pozitivním přístupem. Mnoho jeho informací v knize se mi líbilo, a snažím se začínat den s dětmi vděčností a zvědavostí, co pěkného den přinese. Nevím, zda vás kniha naučí být stále pozitivní, ale určitě několik věcí a principu v ní je.