Temné dědictví

Temné dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134458/smrticovi-1-temne-dedictvi-134458.jpg 4 61 9

První z příběhů o pozoruhodné čarodějnické rodině pana Rottentodda, majitele pohřebního ústavu. Rottentoddovu zdědí velký dům se zahradou, zahradníkem, komorníkem, miniteriérem Hannibalem a kuchařkou Karlou, který je plný pozoruhodných věcí. Jednou z nich je kniha se zlatou ořízkou a názvem MAGIA. Obsahuje 777 kouzelnických zaříkadel, jenže jak dvojčata zjistí, vůbec nefungují. Malá Polly musí chodit do lidské školy, kde si povšimne chlapce, kterého šikanují dva spolužáci. Spolu s dvojčaty mu pomůže a stávají se z nich kamarádi. -- 1. vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub

Onkel Deprius´ dunkles Erbe

elleigh01
14.12.2021 5 z 5

Kniha se mi zalíbila ilustrací, která mi připomněla moji oblíbenou knížku Purpurová stuha. Ale taky hodně názvem.
Kniha je poměrně krátká i s drobnými ilustracemi uvnitř, takže ji máte přečtenou za chvíli. Příběh se líbil, byl super nápad psát o normální dívce, která žije s rodinou, kteří jsou tak trochu jiní..
Možná mi to trošku připomínalo Hotel Transylvánii některými momenty..

elgin3
12.11.2021 5 z 5

Příběhy o rodině Smrtičových jsou jednou ze sérií, která se mi líbila, když jsem byla mladší. S odstupem času mi její atmosféra trochu připomíná Addamsovu rodinu - její členové jsou podivní, jedí masařky a vlastní pohřební ústav. Jedinou normální členkou je Polly, která začne chodit do normální školy, kde se normální problémy mladších lidí setkávají s divností její rodiny. Je to vtipná série pro mladší čtenáře, doporučuju.

Knižní střípky
05.09.2019 5 z 5

Dcera nedala jinak, než že si musím přečíst těchto 6 knih, které tvoří sérii o velmi zvláštní rodině Smrtičových. Dcerka byla nadšená a já jsem také. Příběhy pojednávají o čarodějnické rodině majitele pohřebního ústavu a jsou vskutku originální. Vřele doporučuji dětem, které mají rády černý humor a komu nevadí občas trochu nechutné detaily, které souvisí s tím, že Smrtičovi prostě nejsou normální rodina. Věkovou kategorii bych viděla cca 9-11 let, ale to je opravdu velmi individuální

wotana
04.07.2019 4 z 5

Tuhle knihu si přinesl syn z knihovny a mě zaujala obálka. Jakože tyhle "dětské" knížky už dávno nečtu, tak jsem po téhle sáhla. Pro děti super čtení a upřímně - mě to taky bavilo :-)

Elulilinka1
30.04.2017 4 z 5

Tuto knihu jsem dostala od tety na Slovensku (ale samozřejmě v češtině)
a velice mě zaujala. Chystám se na další díly. Pro milovníky "temných" příběhů je toto ideální kniha.

bookwoman
10.09.2016 4 z 5

Tato kniha se mi líbila,zaujal mě děj.Sice jsem ji měla rychle přečtenou,ale přečtu si i další díly...

Javajka
13.11.2015 3 z 5

Kdybych byla menší, určitě bych tu knihu "milovala", to však nemění fakt, že se mi líbila i teď. Nápad to je určitě dobrý a u knížky jsem se i zasmála. Škoda ale je, že děj postupoval příliš rychle a knihu jsem tak přečetla během chvilky.

Wendysek
11.07.2014 4 z 5

Dokážu si představit, že by se mi, jako malé, líbila. Docela se mi líbila i teď... :o)

kamolka
01.07.2014 4 z 5

Velice zajímavý nápad u kterého se možná i zasmějete. Skvělá oddechovka.

pro děti

Harald Tonollo