Elite Elite komentáře u knih

Ženy na dosah Ženy na dosah Josef Hausmann

Vynikající kniha, dlouho jsem se takhle nezasmál a nepobavil, pan Hausmann umí výborně a trefně psát

11.06.2021

Její Veličenstvo Marie Terezie Její Veličenstvo Marie Terezie Jana Janusová

Naprosto fenomenální kniha a historiografická práce, nejkrásnější kniha, kterou jsem kdy četl, zcela nadčasové hodnocení dobových poměrů, které jsou přesnou analogií současných procesů a souvislostí ...

28.05.2021

Bitva u Slavkova a Morava v letech 1805-1806 Bitva u Slavkova a Morava v letech 1805-1806 František Kopecký

Fenomenální badatelská práce autora, úžasná faktografie, klenot v mé knihovně ...

21.05.2021

Ortel podle práva 1364 - 1765 Ortel podle práva 1364 - 1765 Václav Matouš

Úžasná kniha, plná originálních historickch faktů a cíleného badatelství, autor si dal opravu velkou práci, pro všechny milovníky historie nutno mít v knihovně

20.05.2021

Případ generála Vlasova Případ generála Vlasova Karel Richter

(SPOILER) Velice kvalitně, osobitou formou p. Richtera, zpracované téma a kniha, doporučuji přečíst všem, kteří nechtějí podlehnout oficiálnímu mainsteamovému paradigmatu o tom, že Vlasov byl zkrátka jen sprostý zrádce ...

05.03.2021

Vynikající kniha, která o této osobnosti moderních českých dějin dlouho chyběla, přečetl jsem za víkend, syrový a realitický obraz předrevoluční a těsně porevoluční doby, místy i vtipná a zábavná, škoda jen, že děj končí těsně před otevřením Discolandu, chybí tam pokračování životního příběhu, které by bylo jistě neméně napínavé a struhující ... ovšem nejsem ani idealista, ani naivní ... zkrátka kdyby bylo jen z poloviny pravda to, co se v knize píše, tak musím uznat, že si pan Jonák život zamlada opravdu užil :-)

04.04.2020

Osudové okamžiky dějin Osudové okamžiky dějin Joseph Cummins

Zatím jen zevrubně prolistováno, ale vypadá to velmi slibně na přehledný průřez důležitými světovými událostmi, pro rychlé zopakovaní dějepisu bude velmi prospěšná, jako nedostatek vidím pouze brožované vydání, knihy této úrovně si zaslouží pevnou vazbu

09.03.2020

Špalíček výletů 1 - pro každý den jeden Špalíček výletů 1 - pro každý den jeden Petr David

Velmi přehledě, prakticky a věcně zpracovaná publikace pro milovníky turistiky po zákoutích a zajímavých místech naší země, doplněná mapkami a foty, mohu posoudit jen první díl, ostatní si teprve plánuji pořídit

09.03.2020

Hodonín - Dějiny města do roku 1948 Hodonín - Dějiny města do roku 1948 Miroslav Plaček

Velmi kvalitně a podrobně zpracovaná obsáhlá historie města s odkazy na prameny, ze kterých bylo čerpáno, každý patroit pocházející z toho kraje by ji měl mít ve své knihovně, žel vyšla pouze v nízkém nákladu, tudíž se dá velmi obtížně sehnat