Osudové okamžiky dějin

Osudové okamžiky dějin https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34940/osudove-okamziky-dejin-34940.jpg 4 6 3

Podtitul: Co doopravdy víme o slavných událostech? Vybrané významné historické události od starověku po současnost a jejich často opomíjené souvislosti. Vliv historických zvratů na další vývoj lidské civilizace a přesah minulosti do současnosti. Autor si vybral události, jejichž výklad se velmi často omezuje na učebnicové definice a jejichž skutečný průběh je pro mnohého čtenáře málo známý a mnohdy překvapivý. Výklad začíná dějinami starověkého Říma (Hannibal a Punské války, zavraždění Gaia Julia Caesara a pád Říše římské) a končí událostmi studené války, pádem sovětského impéria a teroristickým útokem na budovy Světového obchodního centra 11. září 2001. ... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Knižní klub

History’s greatest hits

ParallyShawy
14.04.2021 5 z 5

Jako historikofila mě tato kniha přitáhla nejprve svou grafickou úpravou. Aniž jsem věděl co zde najdu za informace a jakým způsobem je kniha psána, musel jsem si udělat radost a knihu si pořídit. Ta druhá přitažlivost byla v tom, že styl psaní člověka kolikrát vtáhl do dané situace či doby. Úplně jsem se vcítil do situace, kdy jste členem lehké britské jízdy, která si to pádí "údolím smrti" a frontálním útokem se snaží zničit děla, která při první salvě rozmetá vlnu jezdců před Vámi a vy sledujete oheň a krvavý prach.

Elite
09.03.2020

Zatím jen zevrubně prolistováno, ale vypadá to velmi slibně na přehledný průřez důležitými světovými událostmi, pro rychlé zopakovaní dějepisu bude velmi prospěšná, jako nedostatek vidím pouze brožované vydání, knihy této úrovně si zaslouží pevnou vazbu

Bet
10.02.2014 4 z 5

Co k tomu říct křížové výpravy,velký požár v Londýně, dobytí Bastily, bitva o Británii, 11.zárí atd..
Joseph Cummins opravdu nabídl nový pohled na historické události.