Elis299 Elis299 komentáře u knih

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Popravdě vůbec nevím co o této knize říct. Celou knihu jsem měla neskutečnou úzkost z děje, ze to ani není možný.
Nechci o této knize říct, že je skvělá, protože to co se tam dělo není skvělé, ale nechci o ni ani říct ze je špatná, protože rozhodne není. Hodnocení jsem dala plné ale nevím zda li je to dobře.
Jsem z te knihy ještě celá v rozpacích a nevím co si o tom myslet
Konec jsem sice trochu očekávala.. s Dovkou ale i tak to byl šok a chtělo se mi zvracet.

19.03.2024 5 z 5

Dívka, která se pomátla Dívka, která se pomátla Avery Bishop

(SPOILER) Knihu jsem četla asi 3 dny. Zezačátku tedy pomalejší ale pak se děj rozjede. Chvílemi se mi to četlo upřímně dost těžko, sama jsem podobné věci zažila a moc dobře vím jaké to je, když vás šikanují vaše “nejlepší kamarádky.
I když jsem věděla, že i přes to, že Grace ze sebe dělá zamlklou a slabou, zaskočilo mě jak nadprůměrně je chytrá a pomstychtivá.
Kniha se mi ale moc líbila :)

14.12.2023 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Za mě je kniha naprosto úžasná. Hrozně obdivuji autorku této knihy za to, že i přes to všechno se všechny tyhle pocity ze sebepoškozování rozhodla sepsat a vydat světu.
Je to snad první kniha, kterou jsem zatím četla, ve které jsou tak dobře popsány pocity při sebepoškozování a že ne vždy se člověk chce “přiblížit bohu či “vymazat jak si mnoho lidí myslí. Je to velice pochmurný děj ale myslím si, že je to i velice motivační.
Rozhodně se tato kniha zařadila mezi mé nejoblíbenější.

07.12.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Samozřejmě zase dokonalá kniha. Miluju jak spisovatelka poukazuje na to.. jak jen kvůli jizvám může člověk ztratit všechnu sebedůvěru a sebelásku.
Ale zároveň jak ji jen díky jednomu člověku může zase najít a připadat si díky němu krásná.

Kniha je skvělá

04.05.2023 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Když jsem knihu dostala byla jsem nadšená. Už od začátku mě chytla.. asi hlavně proto, že konečně někdo ukázal že i v hlavě teenagerů se může odehrávat něco takového jako jsou myšlenky na sebevraždu.
Dnešní lidé říkají že my mladý nemůžeme mít problémy a vůbec vlastně nevíme co je to těžký život. Soudí nás aniž by věděli co si někteří z nás prožívají.
Řeknou jen, že jsme moc mladý na to aby jsme měli problemy a tyto myšlenky.

Kniha je úžasná. Hltala jsem každé slovo a stává se jednou z mých nejoblíbenějších.
Doporučuji určitě přečíst

24.04.2023 5 z 5