Eleyne512 Eleyne512 komentáře u knih

Cesta do modrého Cesta do modrého Martina Brousilová

Tuto knížečku jsem četla před pár lety, když vyšla poprvé. Autorku znám a vím jak ji záleželo, aby se příběh milovaného Františka nezapomněl. Možná to má nějaké chybičky, ale těch jsem si já nevšimla. Důležité pro mě je, bylo a bude, že příběh Františka žije dál a že se Martinka odhodlala a sepsala jako laik jeho příběh. Františka jsem bohužel nezažila, ale z vyprávění vím jak úžasný a silný člověk byl a díky autorce žije dál. V našich srdcích. Marti piš dál!!!

31.01.2022 5 z 5

Dítě na nástupišti Dítě na nástupišti Gill Thompson

Na knihu jsem se velmi těšila a nemohla se dočkat. Je čtivá, zaujme, ale..... Je v ní tolik historických nepřesností, že ve mě spíš převládá názor, že autorka si sakra měla ověřit fakta. Ale to je asi tím, že se sama o historii zajímám a Terezín je mým druhým domovem, takže vím, že v roce 1939 přes něj určitě neprojížděl vlak.. Protože koleje byly postaveny z Bohušovic až o pár let později a víme za jakým umyslem.... Když se vrátím k příběhu je čtivý, čtěte jedním dechem a i slza ukapne, určitě doporučuji, jen ne těm, kteří znají tuhle naši historii podrobněji jako já.

26.03.2021 1 z 5