Eleanorre Eleanorre komentáře u knih

Outsider Outsider Kristina Čechová

Úprimne, vôbec som nečakala, že sa mi táto knižôčka bude tak páčiť. Kniha je napísaná pomerne originálnym štýlom, na ktorý som si musela zvyknúť a po čase už vôbec nebol rušivý. Príbeh ma dostal, dojal a opantal dokonale, takže keď som po chvíli čítania (jednak je knižka krátka a jednak som ju hltala) prišla na koniec, ktorý bol proste nečakaný a v takom okamihu, ktorý si pokračovanie proste vyžaduje, dostavili sa takmer abstinenčné príznaky a takmer som zošalela, že to pokračovanie na svete ešte nie je. Snáď sa ho dočkám a bude minimálne také dobré ako táto kniha.

25.12.2014 5 z 5

Nenásytná Nenásytná Meg Cabot

Osobne ma táto kniha neskutočne prekvapila. V dobrom! Vlastne asi v najlepšom zmysle, keďže kniha sa už počas čítania zaradila do rebríčka mojich obľúbencov a po jej prečítaní akoby mi zrazu niečo chýbalo. Ihneď som si overovala či bude aj pokračovanie a po skvelej prvej časti sa ho už neviem dočkať.

26.10.2013 5 z 5

Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad Štatistická pravdepodobnosť lásky na prvý pohľad Jennifer E. Smith

Ani neviem čo som poriadne od knihy čakala, rozhodne ma však nesklamala. Nakoniec práve naopak - uchvátilo ma, ako sa dá pár hodín natiahnuť na celú knihu a takisto príbeh, ľahký, oddychový, taký typicky zamilovaný a nekomplikovaný.

26.10.2013 4 z 5

Problém na každé riešenie Problém na každé riešenie Kerstin Gier

Od knihy som toho veľa nečakala, ale napokon ma veľmi milo prekvapila. Stránky sa obracajú takmer samé, v niektorých chvíľach sa človek nemôže nesmiať a v iných zase nezamyslieť. Jednoduchý príbeh, ktorý mi učaroval a určite sa k nemu raz zase vrátim.

26.10.2013 4 z 5

Velikost XL: Kila navíc přibývají Velikost XL: Kila navíc přibývají Meg Cabot

Druhá časť sa myslím vyrovnala tej prvej. Zaujala ma, pobavila, chvíľu aj ponapínala ako strunu. Splnila moje očakávania, aj keď nijak extra neprekvapila. Dobrá kniha, ktorá sa ľahko a príjemne číta, príbeh nie je veľmi náročný a človek si pri nej oddýchne. :)

26.10.2013 3 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Na začiatku som čakala niečo...úplne iné. A čím dalej tým viac sa kniha vzdaľovala mojej pôvodnej predstave a zároveň ma viac pohlcovala do svojho príbehu. Na konci som už takmer ani nedýchala a prevracala stránky závratnou rýchlosťou. Aj napriek tomu, mi k plnému počtu hviezdičiek niečo ...chýbalo. Rozhodne však dúfam, že sa dopracujem k pokračovaniu.

06.05.2013 4 z 5

Jezero duší Jezero duší Darren Shan (p)

Rozhodne to bola pre mňa z doterajších kníh v tejto sérii najlepšia kniha. Plná napätia, dobrodružstva, ani chvíľu som sa pri nej nenudila a rozhodne som ju nemohla za celý deň pustiť z ruky.

28.02.2013 5 z 5

Zapomenutý ostrov Zapomenutý ostrov Wolfgang Hohlbein

Vziať starý príbeh a takto ho pretransformovať..to by ma veru nenapadlo. Kniha ma prekvapila, pôvodne som čakala niečo trošku nudnejšie. Autori však nesklamali, škoda len, že ostatné knihy u nás ešte nie sú všetky...

05.07.2012 5 z 5

Naša mama je bosorka! Naša mama je bosorka! Gabriela Futová

Kniha môjho destva a navyše jej nechýba humor :)

04.07.2012 3 z 5

Časový paradox Časový paradox Eoin Colfer

Po niekoľkých mierne slabších dieloch prišlo toto ako blesk z neba jasného! Neskutočný časový paradox a do toho Artemis snažiaci sa ho nejako preľstiť... také ja môžem. Artemis nesklamal, autor popracoval... Po prvej časti jednoznačne môj najobľúbenejší diel.

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Ku knihe som sa dostala náhodou a musím priznať, že mi zapasovala. Neskutočne...neskutočné, všetko! A keď som sa dozvedela, že vyšiel druhý diel, musela som ho mať...a všetky a všetky. Artemis je dobre napísaná postava a príbehy, ktoré prežíva a ktoré sa prelínajú so svetom škriatkov... Nemám slov

04.07.2012 5 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Rozhodne by som nezabíjala niektoré postavy a rozhodne...ja vlastne neviem. Po vojne je každý hrdinom a kritizovať tiež dokáže každý. Harry skončil a sním akási pomyselná línia nášho destva... pri poslednom filme sme dokonca aj uronili slzu. Teraz nám ostali už len spomienky :)

04.07.2012 4 z 5

Harry Potter a Kameň mudrcov Harry Potter a Kameň mudrcov J. K. Rowling (p)

Nech je ako chce, ja som fenoménu HP prepadla tak, že to nie je až možné. Ale musím priznať, že táto kniha mi skutočne zmenila život, doslova a do písmena, vďačím jej za veľa vecí, ku ktorým by som sa bez nej nedostala. A takisto ma uchvátil príbeh, postavy (Weasleyovské dvojčatá milujem!) a proste všetko. Je to kniha, ku ktorej sa budem vždy rada vracať, či už k celej alebo k niektorým kapitolám minimálne.

Jedz, modli sa a miluj Jedz, modli sa a miluj Elizabeth Gilbert

Pre mňa jedna úžasná kniha, ktorá prišla v pravý čas a ukázala mi, že niekedy je naozaj najlepšie isté veci skončiť a spraviť to, čo chceme. Prečítala som ju raz, dvakrát a verím, že sa k nej budem vracať. Nielen pre jej príbeh, ale pre to, že je plná myšlienok, ktoré dokážu v istých časoch podporiť...

Adrianin prvý prípad Adrianin prvý prípad Jela Mlčochová

V čase keď som to čítala to bolo pre mňa niečo neskutočné! Taký príbeh, s takou zápletkou, záhadou a takým vyriešením. To boli časy, keď som sa do podobných kníh púšťala a toto bolo pre mňa ako detektívny skvost. Dnes už našťastie mám za sebou aj iné knihy, ale predsa len spomienky sú spomienky..

04.07.2012 3 z 5

Môj sladký domov Môj sladký domov Sharon Creech

Pre dievčatá v -násť veku ako stvorená, a tie staršie sa k nej možno niekedy rady vrátia. Aspoň ja určite. Kniha ma zaujala a určite si rada niekedy neskôr pripomeniem jej príbeh.

04.07.2012 4 z 5

Ak zostanem Ak zostanem Gayle Forman

Začiatok i koniec ma dojali...aj keď v skutočnosti som čakala niečo možno trošičku iné... Ale knižka dobrá, pohodová, v niektorých miestach možno trochu na zamyslenie...

06.06.2012 4 z 5