Eigis Eigis komentáře u knih

Přístav mrtvých lodí Přístav mrtvých lodí Andre Norton

Kniha ubýhá příliš rychle, příběh by si zasloužil větší prostor. Navíc mě celkem dost vadilo, že celý příběh je vyprávěn z pohledu jedné osoby, kronikářky Destrre. Bohužel je to napsané skutečně tak, aby to vypadalo jako středověká kronika. Pro někoho to může být plus, já to beru spíše jako mínus. Podle popisu knihy by si jeden myslel, že se jedná o napínavou a tajemnou knihu, ale vzhledem k její délce a vypravěčskému stylu bych to bral s velkou rezervou. Na druhou stranu se dá přečíst za pár dní, takže to zas tak velká ztráta času není.

16.05.2013 3 z 5

Vlci z Cally Vlci z Cally Stephen King

Pro mě osobně první hniha celé série, kdy se začíná projevovat větší počet odlišně jdoucích dějových linií. Je zde příprava boje proti vlkům, ochranna růže, Suzannino těhotenství a vyprávění starého kněze. Možná právě proto mě děj tolik nepohltil. Kniha je, ale stále velice dobrá a čtyři body dávám, spíše kvůli prvnímu, druhému a čtvrtému dílu série, které byli podle mě lepší, než protože bych byl s něčím v ní nespokojený.

09.03.2013 4 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

Nebýt začátku, který předcházel pistolníkovu vyprávění, mohla by tato kniha vyjít klidně samostatně. Celý příběh o proměně tří mladíků v muže je podán velice příjemnou formou, a trochu my připoměl Tři mušketýry, láska, zrada, čest, přátelství, boj proti přesile a povinnost na prvním místě. V budoucnu bych v Temné věži ocenil, více výletů do Rolandova mládí bez všech těch dveří, snění a ka. V určitém smyslu je to pro mě zatím nejlepší díl celé série.

09.03.2013 5 z 5

Věž zeleného anděla 3 Věž zeleného anděla 3 Tad Williams (p)

Stejně jako předchozí díly je i tento velice čtivý a já ho opět přečetl během tří dnů.

01.02.2013 5 z 5

Kámen rozluky. Kniha druhá Kámen rozluky. Kniha druhá Tad Williams (p)

Vše co bylo nutné napsat pro seznámení s dějem, jeho hrdiny a světem kde se odehrává, už bylo napsáno v předchozích knihách. Kniha má napětí a spád a děj se bez dlouhých popisů žene v před. Hlavní hrdinové se na konci setkávají a jsou připraveni jít do protiútoku.

01.02.2013 5 z 5

Kámen rozluky. Kniha první Kámen rozluky. Kniha první Tad Williams (p)

Začátek knihy je stejně jako první díl poměrně vleklý a je spíše zaměřen na osobnosti hlavních hrdinů celé série. Jakmile se, ale všichni vypadají na cestu, děj se začíná opět rozjíždět a ačkoliv kniha neosahuje dějově významnější části má vcelku napínavý a otevřený závěr, který čtenáře donutí začíst okamžitě číst další díl.

01.02.2013 4 z 5