Edward52 Edward52 komentáře u knih

Tarzan vítězný Tarzan vítězný Edgar Rice Burroughs

V pořadí již 15 kniha o Tarzanovi nutí tohoto lesního muže bojovat s podivnými lidmi, kteří drancují a zozsévají smrt. Tarzan zjistí, že to jsou poslední potomci židovského kmene, fanatiků, kteří ve své víře jsou plni zloby a nenávisti.
Poprvé publikováno v roce 1931

Tarzan nepřemožitelný Tarzan nepřemožitelný Edgar Rice Burroughs

14 kniha zavede Tarzana zpět do chrámu města Oparu, kde velekněžka La má problémy. Byla uvězněna svými věrnými a Tarzanovi se podaří ji osvobodit a daleko za Oparem ji opuští. A zatímco Tarzan musí čelit nájezdníkům na jeho území, La je opět v zajetí.
Poprvé publikováno v roce 1930

Tarzan v nitru Země Tarzan v nitru Země Edgar Rice Burroughs

13 díl zavede Tarzana do nitra Země. Burroughs se zde, tak jako mnoho jiných spisovatelů pokusil přiblížit čtenářům, co by tak asi mohlo být v nitru zeměkoule.
Poprvé vydána v roce 1929

Tarzan a ztracená říše Tarzan a ztracená říše Edgar Rice Burroughs

12 pokračování Tarzanových dobrodružství jej zavádí do nitra Afriky, kde se ztratil jistý von Harben. Tarzan by jej hledat nemusel, kdyby to nebyl syn starého Tarzanova přítele. Při tomto hledání nalezne stopy dávné říše, která jak se ukáže patřila pod Římany. Tarzan musí bojovat v arené s gladiatory a Erich von Harben čeká nedaleko odsud na vysvobození.

30.11.-0001 4 z 5

Tarzan a trpasličí lidé Tarzan a trpasličí lidé Edgar Rice Burroughs

Již desátá kniha o Tarzanovi - publikována poprvé v roce 1924, a Tarzan zde hledá tajemný trpasličí kmen

Tarzan a zlatý lev Tarzan a zlatý lev Edgar Rice Burroughs

Devátá kniha pouští Tarzana do hledání legendárního zlatého lva a posléze i do jeho ochrany před lovci.
Poprvé byla povídka publikována v roce 1922 časopisecky, o dva roky později byla vadána knižně

Tarzan a šílenec Tarzan a šílenec Edgar Rice Burroughs

V pořadí 23 kniha o Tarzanovi, poprvé vydána v roce 1964, uzavírá cyklus knih o Tarzanovi.
Vyšla až po smrti autora..

Tarzan strašný Tarzan strašný Edgar Rice Burroughs

Osmé pokračování tehdy oblíbených příběhů o Tarzanovi vyšlo v roce 1921, u nás až díky nakladatelství Paseka v roce 1993

Tarzanův syn Tarzanův syn Edgar Rice Burroughs

Čtvrté pokračování Tarzanových dobrodružství bylo publikováno poprvé v roce 1915, a představuje nám Tarzanova syna

Tarzanovy šelmy Tarzanovy šelmy Edgar Rice Burroughs

Třetí Kniha o Tarzanovi vyšla poprvé v roce 1914 u nás vyšla v tomto vydavatelství, tak jako následující díly, poprvé.

Tarzanův návrat Tarzanův návrat Edgar Rice Burroughs

Druhá kniha o Tarzanovi, poprvé publikována roku 1913, u nás vyšla někdy kolem roku 1968 poprvé

Tarzan z rodu Opů Tarzan z rodu Opů Edgar Rice Burroughs

První kniha o Tarzanovi, jeden z mála dílů, které u nás byly vydány vícekrát. Poprvé byla publikována v roce 1912 a pro toto vydání ji ilustracemi , tak jako celou serii knih o Tarzanovi, doprovodil Richard Pešek.

Tarzan nezkrotný Tarzan nezkrotný Edgar Rice Burroughs

Sedmá kniha o Tarzanovi
Tarzan i přes vzdělání, které se mu dostalo při "návratu " do civilizace, zůstává v srdci i nadále šelmou, tak jak byl zvyklý z života v pralese. Jednoho po návratu domů najde svou farmu zničenou a obyvatele povraždeny. Jeho pudy se probouzí, a Tarzan se vydává do pralesa po stopě vrahů.

Tarzanovy povídky z džungle Tarzanovy povídky z džungle Edgar Rice Burroughs

V této v pořadí již šesté knize vrátil autor Tarzana do dob jeho mládí, kdy svůj čas trávil ve společnosti Kerchakova kmene lidoopů.
Zde Tarzan provádí drobné nepříjemné i příjemné žertíky svým druhům z tlupy, ale i vesničanům z Mbongovy vesnice.
Kniha vyšla poprvé v roce 1916

Tarzan a klenoty Oparu Tarzan a klenoty Oparu Edgar Rice Burroughs

Pátá kniha o Tarzanovi, poprvé byla publikována v roce 1916, pro 1 vydání u nás v roce 1992 ji ilustroval Richard Pešek,