Edith2501 Edith2501 komentáře u knih

Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Alžběta Bavorská

Kniha sa mi veľmi páčila a musím úprimne povedať, že obdivujem autorku, s akou fundovanosťou a zároveň ľahkosťou približuje čitateľom život cisárovnej Sisi a dobové okolnosti aj na základe jej korešpondencie. Vidno, že má nielen veľmi hlboké znalosti, ale najmä vzťah a cit ku najdetailnejším nuansám. Knižka je obohatená fotografiami originálnej korešpondencie cisárovnej a kvalitnými prekladmi, čo ešte viac pridáva na hodnote knihy. Ďakujem autorke za to, že pri čítaní každej z jej kníh sa vždy niečo nové naučím ( a bohužiaľ po čase veľa z toho aj zabudnem :-) ) a teším sa na jej ďalšie nové knihy.

07.02.2024 5 z 5

Za sluncem po stopách císařovny Sisi Za sluncem po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Ďakujem autorke za krásny čas strávený čítaním pri jej druhej pútavej knižke o cisárovne Sisi a jej cestách po mnohých krajinách. Znovu vyjadrujem obdiv nad tým, ako brilantne sa zhostila faktografických údajov. Kniha sa veĺmi dobre a príjemne číta a dáva pocit, že chcete všetky tie miesta vidieť a osobne navštíviť aj vy. Teším sa na ďalšie knihy od autorky a v jej ďalšej tvorivej činnosti jej želám všetko dobré a veĺa úspechov !!!

04.06.2023 5 z 5

Toulky po stopách císařovny Sisi Toulky po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Kniha sa mi veĺmi páčila, napriek mnohým faktografickým údajom - za čo autorku naozaj obdivujem, pretože to chce nepretržité štúdium a skúmanie - bola napísaná pútavým štýlom a mne dala chuť cestovat po miestach, ktoré ešte nepoznám a ktoré kedysi Sissi navštívila. Teším sa na ďalšie diely a nové "tipy" pre moje výlety po stopách tejto ikonickej dámy.

21.12.2022 5 z 5