Eamby Eamby komentáře u knih

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

Pro mnohé se tohle povrchní dílo může zdát bizarní, mne osobně to uchvátilo. Ano, mám nesčetně výtek na autorovy místy ne moc dobře popsatelné děje- v podobě moc prodloužených popisů, určujících, kdo má co na sobě a hlavně na začátku seznámení se s mnoha postavami naráz. Bylo to strašně chaotické a nedokázala jsem se po jedenácti stranách vyznat o koho se jedná, kdo co dělal a proč se tam objevil. Ihned mě ale uchvátila zadní strana obálky, kde je napsáno, že se této knihy žádné nakladatelství nechtělo ujmout za jeho brutální a sadistické dílo... prostě už jen kvůli tomuto jsem si jej musela přečíst a vůbec nelituji. Když se do toho člověk začte, tak ho to příšerně chytne a celou knih přečte jedním dechem. Více takových děl!

24.05.2013 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

První díl jsem viděla jako film, a tak jsem se musela přesvědčit, jestli jej aspoň kniha z části zachrání. Při mé smůle bohužel ne...

24.05.2013 odpad!

Hon na člověka Hon na člověka Christian Jacq

První knihu, kterou jsem od tohoto spisovatele přečetla, byla- Z lásky k ostrovu Philae. Podle mého názoru se tyto dvě knihy nemohou vůbec srovnávat. Z lásky k ostrovu Philae byla procítěná, velmi se mi zalíbila spisovatelova dobře volitelná slova, která dávala celému dílu vznešenost. Tento kousek nebyl zas tak příšerný, znám mnohem horší knihy, ale chybělo mu to kouzlo, které bylo u první zmiňované knihy tak zjevné. Celkové zpracování a děj nebyl podle mého očekávání... čekala jsem mnohem více. Po uvážení si ani netroufám na druhý díl.

24.05.2013 2 z 5

Generál ve svém labyrintu Generál ve svém labyrintu Gabriel García Márquez

Děj byl celkově chaotický, mnoho postav a většinou jsem se už v těch španělských jménech ztrácela. Určitě by neuškodilo, kdyby kniha nebyla tak rozsáhlá a tak šíleně zmatená. S určitostí můj pocit z této knihy odůvodňuje, že o této historii a o tomto bývalém prezidentu Kolumbie mnoho nevím, proto podle mého názoru tato kniha přísluší určitě typu čtenářů, kteří se o tohle téma zajímají.

24.05.2013 2 z 5