E.T.007 E.T.007 komentáře u knih

Hystéria Hystéria Katherine Howe

Uff... Tak toto bol hrozne ťažký pôrod. A nekonečne dlhý.

Tento príbeh nie je ani mrazivý, ani pútavý, ani duchaplný a už vôbec nie vášnivý, ako sľubuje anotácia. Ak vám môžem odporúčať - ani sa doň nepúšťajte. Škoda času.

05.10.2022 1 z 5

Mesto Skla Mesto Skla Cassandra Clare (p)

Bavilo ma to rovnako ako prvé dve časti. Nemám čo vytknúť. Len si asi na chvíľu dám pohov od Tieňolovcov. :)

30.09.2022 4 z 5

Mesto popola Mesto popola Cassandra Clare (p)

Fajn pokračovanie. Udržuje si prvou časťou nasedenú latku v rovnakej výške. Na spríjemnenie pár večerov dobrá voľba.

27.09.2022 4 z 5

Studňa, čo stíši smäd Studňa, čo stíši smäd Edgar Allan Poe

Veľmi pekná zbierka poézie. Niektoré básne sú nádherné, niektoré len fajn, ale celkovo ich hodnotím veľmi pozitívne. Páčili sa mi.

23.07.2022 5 z 5

Raz sa uvidíme Raz sa uvidíme Simona Kutišová

Pekný príbeh. Rasťo mi bol sympatický - pasáže s ním sa mi veľmi páčili. Dávida by som zas občas najradšej natiahla na škripec a stiahla mu gule až po zem. Majka je fajn baba, ktorá fakt pred niektorými vecami zatvára oči - aj keď do istej miery za to zrejme mohol nedostatok sebavedomia, ktorý majú na svedomí jej komplexy z kožnej choroby, ktorá ju trápi už od detstva a bola dôvodom posmeškov jej rovesníkov. Dalo sa to teda pochopiť, aj keď autorka miestami podľa môjho názoru už príliš tlačila na pílu, keď to neustále zdôrazňovala.

Tie veci okolo veriacich, chodenia do kostola a Karininej svadby ma veľmi nebrali, ale autorka zasadila príbeh do takého prostredia, takže... prečítala som to, len ma to až tak nebavilo.

A záver by sa pokojne zaobišiel bez tej drámy ohľadom Rasťovho klamstva - to mi už prišlo také nasilu, len žeby aj medzi ním a Majkou došlo k nejakému zemetraseniu, čo bolo z môjho pohľadu úplne zbytočné, lebo tých zemetrasení bolo v príbehu dosť.

Za mňa teda štyri hviezdičky.

08.07.2022 4 z 5

Na pár krokov Na pár krokov Rachael Lippincott

Vôbec ma to nechytilo. Čítala som knihu Pieseň zajtrajška, ktorá je tiež o cystickej fibróze - a tá ma úplne dostala. Toto bol slabý odvar. Akoby si autorka povedala, že vystavia príbeh na ochorení, ktoré hlavným hrdinom doslova dýcha na krk, nech je to zaujímavé, nech je to wow dramatické, ale mňa osobne sa to vôbec nedotklo. A ani romantická linka ma akosi nebrala. Miestami mi Stella a Will dokonca neskutočne liezli na nervy.

30.06.2022 2 z 5

Nepobozkaná Nepobozkaná Miroslava Varáčková

Milá oddychovka. Vhodná tak pre 12 - 15 ročné dievčatá, ktoré ešte len čakajú na svoj prvý bozk či rande. Ale ani staršie slečny určite neurazí - ak si rady zaspomínajú na čaro prvej zamilovanosti, pusy a šantenie motýlikov v bruchu. :) Veď je to také pekné obdobie, že?

27.06.2022 3 z 5

Toto je moje srdce Toto je moje srdce Christie Craig

Príjemná romantika so zaujímavou zápletkou.

23.06.2022 4 z 5

Túto noc nezaspím Túto noc nezaspím Jaroslava Kuchtová

Taký priemer. Čakala som navyše lepšiu zápletku, čo sa týka jej zamilovanosti do profáka, ktorý jej berie spánok a pre ktorého je schopná spraviť čokoľvek, ako sľubuje anotácia. Jej láska bola v podstate platonická a taká nevinnučká.
Vhodné skôr pre 12 - 14 ročné dievčatá, ktoré by ešte mohla uchvátiť Zuzanina láska ku koňom.

19.06.2022 3 z 5

My deti zo stanice ZOO My deti zo stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Čakala som od tejto knihy viac. Oveľa viac.

16.06.2022 2 z 5

Kam zmizla Aljaška Kam zmizla Aljaška John Green

Taký priemer. Neurazí, ale ani nenadchne. Aspoň mňa teda nenadchla.

13.06.2022 3 z 5

Na konci naozaj obaja umrú Na konci naozaj obaja umrú Adam Silvera

Myšlienka bola zaujímavá, no samotný príbeh ma akosi nezaujal. Vôbec ma to nechytilo.

08.06.2022 1 z 5

Anna a francúzsky bozk Anna a francúzsky bozk Stephanie Perkins

Veľmi vydarená YA kniha. To, že sa dej odohráva v Paríži, ma uchvátilo - najradšej by som si hneď a zaraz zbalila batoh a poď ho do Francúzska. Postavy boli sympatické, príbeh príjemný. Číta sa to viac-menej samo. Okrem romantiky sa tu riešia aj rodinné vzťahy a priateľstvá, v ktorých to občas zaškrípe, občas dôjde k ublíženiu a niekedy aj k ich stroskotaniu.

Veľmi sa mi páčilo, ako autorka poukázala na to, že niekedy zostávame vo vzťahu len preto, že sa bojíme samoty, aj keď vieme, že to s tým človekom nemá budúcnosť - a že to nie je správne. Lebo také vzťahy sú len väzením - síce dobrovoľným, ale aj tak väzením.

26.05.2022 4 z 5

Frajer na záskok Frajer na záskok Kasie West

Ďalšia fajn oddychovka od tejto autorky.

25.05.2022 4 z 5

Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva Mozog v plameňoch: Môj mesiac šialenstva Susannah Cahalan

Najprv som videla film. Keďže sa mi páčil a celkovo ma zaujímalo, čím si Susannah musela prejsť, rozhodla som sa siahnuť aj po knihe. Dúfala som, že budem môcť do tých jej stavov viac nahliadnuť, že jej príbeh zachytený v písmenkách mi ponúkne hlbšiu sondu do jej mysle a všetkých tých stavov, ktorými si prechádzala. Nestalo sa a navyše bolo dosť náročné prehrýzť sa tou knihou. Čítala sa mi neskutočne ťažko, akosi ma to ani nebavilo, miestami až nudilo. Proste nemalo to tú šťavu, ktorú som si myslela, že to mať bude.

17.05.2022 2 z 5

Spolu to zvládneme Spolu to zvládneme Miroslava Varáčková

Obyčajný príbeh obyčajnej tínedžerky, ktorá rieši bežné pubertálne problémy. Neurazí, nenadchne, ale aspoň si pri jej čítaní môžeme povedať, že v tom nie sme sami - že to v živote proste tak chodí.

16.05.2022 3 z 5

Ak zostanem Ak zostanem Gayle Forman

Dojímavý príbeh, ktorý človeka prinúti zamyslieť sa nad tým, čo je v živote skutočne dôležité.

12.05.2022 4 z 5

Všetko, na čom záleží Všetko, na čom záleží Lucia Braunová

Fajn príbeh. Číta sa ľahko, dej plynie rýchlo. Páčila sa mi hlavná myšlienka - že nie je Róm ako Róm. Ja som si to trochu zovšeobecnila, lebo nie len Rómov hádžeme do jedného vreca. Človek sa neraz stretne s neopodstatnenou nevraživosťou voči ľuďom inej farby pleti, národnosti či etnickej skupiny. A ja nechápem, prečo to tak je. Lebo ani farba pleti, ani národnosť neurčuje, či je niekto lepší alebo horší človek. Všade sa nájdu aj dobrí, aj zlí ľudia.
Lebo ako autorka napísala: "V každom z nás je zlo, chlapče. Je len na nás, či ho v sebe umlčíme alebo vypustíme von."

Čo by som tomuto príbehu vytkla je koniec - zdal sa mi taký unáhlený. Ja osobne by som uvítala, keby tam bola ešte jedna kapitola, ktorá by nám prezradila, kde celý ten čas Júliina mama bola. Ako a kde žila a čo bolo dôvodom jej odchodu - odišla sama, alebo ju Juraj Dolský vyhodil?

10.05.2022 3 z 5

Experiment Experiment Veronica Roth

Tento tretí diel ma až tak nebavil. A ten koniec... no, chvíľu som sa z neho spamätávala.

07.05.2022 3 z 5

Čo koho do toho Čo koho do toho Enja Rúčková

Bavilo ma to. Je to pekný príbeh. Číta sa ľahko, je zaujímavý, má spád, postavy mi sadli. Simona mi bola sympatická a Ben bol očarujúci. Mrzel ma ten záver, bolo mi ľúto, že to dopadlo tak, ako to dopadlo, ale nie všetko má v živote šťastný koniec. Určite však odporúčam prečítať.

29.04.2022 5 z 5