Toto je moje srdce

Toto je moje srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382769/bmid_toto-je-moje-srdce-9kW-382769.jpg 5 16 3

Nové srdce jej zachránilo život – ale pomôže jej zistiť, čo sa skutočne stalo jeho darcovi? Sedemnásťročná Leah McKenzieová nemá srdce. Nažive ju drží umelé, ktoré si so sebou nosí v batohu. Ani to jej však nemôže dať viac ako pár rokov života. S jej vzácnou krvnou skupinou je transplantácia veľmi nepravdepodobná. Musí teda stále žiť tak, akoby umierala, a to veru nie je ľahké. Keď sa však predsa len naskytne vhodné srdce, Leah dostane druhú šancu na život. Potom však zistí, že darcom bol chlapec z jej školy, o ktorom všetci tvrdia, že spáchal samovraždu. Keď sa k tomu pripoja aj záhadné sny, ktoré sa jej od transplantácie ustavične vracajú, uvedomí si, že v nich možno nájde kľúč k tomu, čo sa naozaj stalo. Matt odmieta veriť, že sa jeho dvojča zabilo. Leah ho vyhľadá a zistí, že majú obaja podobné sny. Je presvedčený, že to musí niečo znamenať. Kým Leah s Mattom odhaľujú tajomstvá, ktorými je opradená bratova záhadná smrť, zvláštne puto medzi nimi prerastie v lásku, o ktorú nechcú prísť. Budúcnosť je však nevyspytateľná a ani nové srdce Leah nič nezaručuje. Kto by to povedal, že žitie si vyžaduje viac odvahy ako umieranie?... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (SK)

This heart of mine , 2018

E.T.007
23.06.2022 4 z 5

Príjemná romantika so zaujímavou zápletkou.

keiko33
31.10.2021 5 z 5

Velmi pekny pribeh, ktory chyti za srdce. Autorka prepojila lasku dvoch mladych ludi s tragediou, ktora ich spojila. Zahada okolo Erikovej smrti dodala pribehu iskru, ktora vas nutila citat dalej. A pri citani autorkinho dodatku na konci knihy, mi az vyhrkli slzy. Myslime si, ze mame v zivote velke problemy, no to je nic, oproti ludom ako bola Leah, ci ludom, ktori to s nimi prezivaju, ten strach a neistota, ze kedykolvek mozete prist o milovanu osobu. A pri citani takehoto pribehu si uvedomime, ake su nase problemy malicherne.

SknihouVrukách
17.02.2019 5 z 5

Konečne som túto knihu dočítala. Bola jedným slovom úžasna. Ten dej, tie postavy, proste všetko v tejto knihe bolo dokonalé. A ten koniec som fakt nečakala. Bála som sa ako to dopadne. Epilóg sa veľmi podaril, bolo v ňom strašne veľa pekných myšlienok. V knihe mám aj pár lepíkov.