Nepobozkaná

Sladkých šestnásť a na obzore žiadny frajer, žiadna pusa, žiadne randenie.To je údel druháčky Dominiky, ktorá si najviac na svete želá, aby sa zbavila nálepky nepobozkanej. Jedného dňa sa jej do cesty pripletie Šarkan, chalan s krásnymi očami a nevyspytateľnou povahou, ktorý jej celkom poblázni hlavu a vnesie jej do života dlhoočakávaný závan romantiky. Nepotrvá dlho a Dominike sa začnú plniť i najtajnejšie sny. O bozkoch. O láske. O človeku, ktorý dokáže narušiť jej nudný stereotyp....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/233703/nepobozkana-233703.jpg 3.610
Literatura slovenská, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, EvitaPress

Kniha Nepobozkaná

Jajibloguje
31.08.2018

*3,5
*3,5

Nepobozkaná je milá, svieža oddychovka, ktorú som prečítala za niekoľko hodín. Dominika prežíva svoju prvú lásku. Čelí problémom, ktoré sú nám (aspoň mne) dobre známe. Možno aj preto mi je tvorba Varáčkovej veľmi blízka.
Knihu odporúram určite tínedžerkám, ktoré práve riešia svoju prvú pusu alebo prvé zamilovania. Príbeh im môže byť veľmi blízky. Celkom mi chýbalo obsiahlejšie rozvíjanie deja rozprávačom, ktoré bolo potláčané do úzadia dialógmi alebo nedokončené situácie. Vďaka tomu sa ale kniha stáva jednohubkou na jeden večer, čo je jej nesporná výhoda.
Od Varáčkovej čítam snáď všetko. Ak vás oslovila Nepobozkaná (a možno aj neoslovila, ale chcete dať ešte autorke šancu), poobzerajte sa po Drž ma, keď padám alebo Stálo to za to.

simona5843
16.07.2018

Pekný príbeh.Ja už takéto knihy veľmi nečítam pretože hlavne hrdinky sa správajú na facku a aj keď viem, že aj ja som táka bola :D neskutočne ma to vytáča takže už takéto knihy idú väčšinou mimo mňa ale vedela som že Mirkina kniha bude iná.Už som ju raz čítala a vtedy ma to veľmi bavilo a inak to nebolo ani teraz.V hlavnej hrdinke som sa našla a zaspomínala som na to aké to bolo keď som mala 16 a myslela som si že moje problémy sú najväčšie na svete a nič ich neprekoná.Nie je to len taký obyčajný príbeh,to by musel napísať niekto iný rieši sa tu aj citlivé témy ako domáce násilie a alkohol v rodine takže príbeh ktorý b ste si mali prečítať. Ponúkne vám príbeh ktorý možno prežíva váš spolužiak,alebo niekto veľmi dôležitý :)

Ms.Iris
02.03.2018

Príjemné, milé čítanie o stredoškolskej láske ;-) nenudilo, neurazilo, sprijemnilo mi večer.