Dzunk Dzunk komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Moje první dystopie zůstane zapsaná v mojí mysli už navždy. Alegorie naší doby a dob budoucích.

29.10.2016 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Velmi pěkné čtení. Doporučuji všem fanouškům fantasy. Podle mě o jednu hvězdu lepší než série Eragon. Mám rád když je v příbězích magie, ale ne všem autorům se povede aby zároveň svět v knize byl natolik odlišný od našeho, že se dá uvěřit tomu, že v něm magie má svoje místo. To se Rothfussovi povedlo na výbornou. Zároveň se mi líbí, že příběh popisuje hrdinu, přičemž celou dobu víme, že skončí nešťastně, jelikož je vyprávěn hlavní postavou samotnou.

14.10.2021 4 z 5

Vzkříšení Vzkříšení Lev Nikolajevič Tolstoj

Nádherná kniha. Musím přiznat, že jsem měl problémy ji číst, nijak zvlášt mě nestrhla příběhově, ale sonda do prostředí náprevných zařízení a úvahy hlavní postavy nad sebou, svým postavením vůči trestancům a celkové struktuře společnosti jsou naprosto bravurní. Nemohu než doporučit.

26.02.2018 5 z 5

Čekat Vaše odpověď Čekat Vaše odpověď Dan Chaon

Poměrně rychle zjistíte jak celá kniha dopadne. Neřekl bych tedy, že je kniha spletitá, nebo dokonce že má formát mozaiky - za takové knihy považuji knihy, ve kterých příběh stojí na alespoň zdánlivě nesouvisejících příbězích, které musíte usilovně luštit a pamatovat si detaily z jednotlivých příběhu pro pochopení celku. Kniha se mi líbila, je kvalitně napsaná, autor umí napsat velmi čtivý text, který bych doporučil jako kvalitní zábavu do letadla, na příjemné odpoledne, relaxační čtení, naopak bych knihu nedoporučil těm, kteří hledají v knihách pouze hluboký čtenářský zážitek nebo filosofické podněty (takové knihy mám já osobně radši, proto jsem udělil 3 hvězdy i přesto, že kniha se mi zdá kvalitní).

16.12.2016 3 z 5

Velká pitka Velká pitka René Daumal

Jedna z nejlepších knih, co jsem doposud četl. Nejenže je plná metafor, analogií a míst, které podněcovaly zvláštní myšlenkové pochody, je také napsána velmi čtivě. Tím kniha vytvořila paradox, že ač obtížná, četla se mi velmi snadno. Měl jsem při jejím čtení pocit, jakože mne autor textem dostává tam, kam chce, ale zároveň mi nechává prostor k volnému myšlení a hledání obsahů. Nemůžu než doporučit.

12.07.2016 5 z 5

Hejno bez ptáků Hejno bez ptáků Filip Doušek

Velmi zajímavý námět, který dle mého autor bohužel nedovedl do zdárného konce v rámci neohrabaného slohu. Těch několik zajímavých myšlenek, které se vyskytují, jsou v rámci příběhu znovu a znovu recyklovány od základu, namísto jejich hlubší elaborace, na celé dvě knihy nedostačují a jejich repetice způsobovala ještě větší umělost a nablýskanost příběhu, ze kterého je tak cítit snaha o povznášející zážitek pro čtenáře, která se ukazuje jako přílišná a pod kterou se nakonec celý příběh hroutí.

29.10.2016 3 z 5