Druss Druss komentáře u knih

John na konci umře John na konci umře David Wong

Naprosto typickej příklad knížky, u který se nemáš šanci bavit, pokud nepřistoupíš na její pravidla a zákony. A přesně tak jsem jí taky od začátku bral. Proto sem se taky v šalinách nahlas smál a zapomínal vystupovat, tam kde sem potřeboval. Takže za mě paráda! A až mi někdo brnkne skrz hot dog, absolutně mě to nevyvede z míry...

P. S. Zmínka o Češích a slivovici zahřála u srdíčka.

13.04.2015 4 z 5

Tenká červená linie Tenká červená linie James Jones

"Majetek. Majetek. Všechno pro pitomej majetek!" - Cvok Welsh, Rota C-jako-Charlie, Guadalcanal, 1942

18.11.2014 5 z 5

Obrazy války Obrazy války Richard Holmes

Perfektní knížka, která mi sebrala poslední iluze a naivní představy o válce. Všechny válečný filmy ať jdou k čertu!

12.06.2014 5 z 5

Psi ve válce Psi ve válce Lisa Rogak

Spousta zajímavých informací jak o psích vojácích, tak o psech obecně. Kdo by třeba tušil, že i psi trpí posttraumatickým syndromem?

06.04.2014 4 z 5

Ústup z hranice Ústup z hranice Vladimír Pazourek

Podobných příběhů se tehdá na hranicích odehrály desítky, často bohužel s mnohem tragičtějšími následky. Je škoda, že tahle kniha dnes osloví asi jen ty co se o události roku 1938 zajímají.

06.12.2013 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Hlavní je nepřemýšlet a konzumovat, život je pak mnohem jednodušší a "šťastnější"... Až děsivě aktuální...

07.11.2013 5 z 5

Umění filmu: Úvod do studia formy a stylu Umění filmu: Úvod do studia formy a stylu David Bordwell

Četl jsem ji víc než deset měsíců a nakonec jsem se díky ní dostal na vejšku. Takže děkuju moc a přidávám hvězdu.

30.06.2013 5 z 5

Snad v pekle čepujou Snad v pekle čepujou Tucker Max

Občas to byl opravdu humus (a to nejen z hlediska množství fekálií na stránku, ale i z hlediska lidského a morálního), přesto mě kniha neskutečně bavila a párkrát jsem se od srdce zasmál. Nedoporučoval bych to číst lidem s perfektní představivostí a slabým žaludkem.

05.03.2013 4 z 5