Psi ve válce

Milovníci psů tvrdí, že pes je nejlepší přítel člověka. Také často slýcháme, že jaký pán, takový pes. V armádě však koluje ještě jedno pořekadlo: Jeden pes má hodnotu deseti vojáků. Aby zjistila, proč tomu tak je, rozhodla se Lisa Rogak prozkoumat všechny aspekty výcviku psích specialistů a jejich následné nasazení v bojových zónách. Kniha Psi ve válce mapuje působení psů v armádních jednotkách od první světové války až po současnost, kdy byl dopaden Usáma bin Ládin. Dozvíte se v ní, kteří psi splňují armádní požadavky, jak probíhá jejich výcvik, kdy a za jakých podmínek jsou nasazeni do misí, jaké zdravotní potíže je mohou postihnout a co se děje s psími veterány poté, co odejdou "do důchodu". Cali, Nemo, Rex, Cairo a další, to jsou jména armádních psů, kteří zachránili život svým psovodům, vojákům v jednotce, pomohli zneškodnit nepřítele nebo odhalit nastraženou minu. Když to situace vyžaduje, díky novým technologiím jsou vybaveni padákem, neprůstřelnou vestou, radiovým přijímačem nebo speciálními brýlemi. Jejich základní výbavou však stále zůstávají vytříbené smysly, tvrdý výcvik a neutuchající touha pracovat, a za to si je kolegové cení nejvíce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133708/psi-ve-valce-133708.jpg 4.217
Literatura naučná, Historie
Vydáno

The Dogs of War

Kniha Psi ve válce

rozvera

Nejen přítel člověka, ale pomocník při práci policisty, pomocník při canis terapii, utěšitel svého pána při nemoci, ale i zachránce životů lidí ve válečných konfliktech. To všechno dokáže a ochotně dělá dobře vycvičený pes a to jen za pár pamlsků, vlídné slovo a pohlazení.Tuto knížku jsem pojala jako poděkování nejen všem čtyřnohým přátelům člověka, ale i jako dík všem lidem, kteří mají zásluhu o jejich výcvik a také těm, kteří pak jejich schopnosti využívají a své chlupaté kamarády milují a opatrují.

VAnna
09.02.2019

Už je to asi třetí kniha na tohle téma, kterou jsem přečetla a je z nich nejlepší. Rozhodně doporučuji. :D

simanski
09.12.2018

,, Jeden pes má hodnotu deseti vojáků ,, kdo o tom pochybuje nechť si přečte tuto knihu.Stojí za to.

Druss
06.04.2014

Spousta zajímavých informací jak o psích vojácích, tak o psech obecně. Kdo by třeba tušil, že i psi trpí posttraumatickým syndromem?

Kreatorka
06.06.2013

Výborná a velice zajímavá kniha. Snad si díky ní lidé uvědomí co mají za tu čest, že jim po boku stojí tito hrdí a vznešení a oddání přátele jakými jsou psi. V této knize je vše krásně popsáno, od výběru psích rekrutů až po výstroj a odchod do penze těchto vysloužilích vojáků. Krásně je prokládáná take příběhy některých psovodů a jejich oddaných společníků. Doporučuji všem, kteří mají zájem se dozvědět něco více o tomto odvětví armády a nebo těm co mají doma čtyřnohého miláčka. :-)

Lisa Rogak
americká, 1962