Domca1 Domca1 komentáře u knih

Hadí znamení Hadí znamení Moony Witcher (p)

Knihy môjho detstva :) Tento diel bol zo série asi naj, mám v živej pamäti,ako som som sa v duchu škerila, keď Nina s priateľmi a nezabudnuteľným Maxom vždy prekabátila Karkona a LSL :))

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Jedna z kníh, čo som nedočítala. Vzdala som to v tretej kapitole, keď som už nevedela čo je opis, čo spomienka a o čom vlastne čítam.

30.08.2016 2 z 5

Kameňolom Kameňolom Vasil Bykav

Po Piatej šibenici asi najlepšia kniha od Bykova. V jednoduchom deji je skrytých množstvo krásnych myšlienok, nad ktorými má človek dnešnej doby šancu sa zamyslieť.

Agent 6 Agent 6 Tom Rob Smith

Z trilógie síce najslabšie, ale stále výborné.

30.08.2016 4 z 5

Dieťa 44 Dieťa 44 Tom Rob Smith

Takýto zvrat v knihe som nečakala. Výborný štýl písania, krutosť strieda krutosť, ale vy proste musíte čítať ďalej. Dokonalo vystihnutá atmosféra.
Jedna z najlepších kníh, aké som kedy prečítala.

Posledná hviezda Posledná hviezda Rick Yancey

Filozofické pasáže sa striedali s akciou, dej ale nikdy nestagnoval, hoci občas som sa sa v ňom strácala a nebola som si celkom istá, čo je zámerom autora. S postavami Bena a Macherky sa Yancey pekne vyhral, ale mala som pocit, že Cassie a Evan /hoci nie sú moje obľúbené postavy/ a najmä ich vzťah boli v knihe vedľajšia linka. Ku koncu mi Evana prišlo vážne ľúto.
V každom prípade, pekné ukončenie trilógie, trochu úvah na zamyslenie vyvážených napätím a akciou a korunované šťastným aj nešťastným koncom.

30.08.2016 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Mne osobne sa kniha páčila, akcie bolo dostatok, pribudlo zopár zaujímavých postáv, dej ma neustále držal v napätí. Obdivujem autorovu fantáziu, ako dokázal vymyslieť ku každej fotografii originálnu zápletku. Akurát mi chýbali ostatní podivní od Peregrinovej, ktorí boli až príliš v úzadí.
Každopádne koniec bol krásny, možno trochu rozprávkový, ale krásny.

28.08.2016