DoktorZivago DoktorZivago komentáře u knih

Tekutá modernita Tekutá modernita Zygmunt Bauman

Vyborna kniha, ktora naozaj inteligentne nazera na stav sucasnej spolocnosti. Je to aktualne a trefne, i ked obcas citit, ze je to trochu akokeby vznasajuce sa nad skutocnym zivotom, a to havne pri konci knihy. Ale pri takychto intelektualnych pohladoch na svet je to normalne. Rozboru chyba nejaky navod ako dalej ale na to upozrnuje uz sam autor na zaciatku knihy. Je to skoda ale obcas tam nejake naznaky citit. Je to pre mna prva kniha od Baumana a tesim sa na dalsie.

25.10.2017 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Inteligentne a vecne napisana kniha pre kazdeho cloveka, ktoreho zaujima aktualne dianie v ceskej politickej scene. Sucasne dianie je popisane na zaklade vybornej znalosti ceskej spolocnosti a jej historie. Kniha je pisana s lahkostou, za ktorou je vsak citit poctiva novinarska praca autora. Zaroven sa tu poukazuje akym moznym smerom by tato "opustena" krajina mohla kracat. Nemozem len odporucat. Povinne citanie.

25.08.2017 5 z 5

Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Nový car: Vzestup a vláda Vladimira Putina Steven Lee Myers

Vyborne napisana kniha, ktora mi aspon z casti pomohla pochopit co sa to v sucasnom svete deje. Putinove Rusko sa dostava na prve stranky novin v poslednom case dost casto a velakrat k tomu ludia pristupuju z vyhrotenymi nazormi. Na jednej strane nekriticky obdiv a na tej druhej az nenavist k vsetkemu co je ruske. Kniha zabera cely Putinov zivot konci tesne pred tym ako sa Putin zacne involvovat vo vojne v Syrii. Cita sa to vyborne, nenudi a je tu plno citacii z inych zdrojov. Pri konci je uz trochu citit autorovu zaujatost ale po precitanych faktoch na 400 stranach sa to da pochopit.

08.01.2017 5 z 5