dobras dobras komentáře u knih

Krajinou Jizerských hor Krajinou Jizerských hor Luboš Y. Koláček

Líp než Valda bych to nenapsal.

14.11.2019 3 z 5

Jizerská 50 - Závod plný příběhů Jizerská 50 - Závod plný příběhů kolektiv autorů

Pokud máš rád běžky a Jizerské hory, tak si to přečti nebudeš litovat.

02.04.2019 5 z 5

Příběhy rozhleden Českého ráje Příběhy rozhleden Českého ráje Marek Řeháček

Doporučuji všem co se rádi rozhlíží po Českém ráji,

11.02.2019 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

U Sněhuláka jsem napsal tři slova : napínavé, čtivé, doporučuji - tady přidám zdlouhavé a jsem rád, že se to objevuje ve více komentářích.

07.01.2019 3 z 5

Ztracené město Inků Ztracené město Inků Hiram Bingham

Rád jsem se k této knize vrátil, byl a je to můj velký sen navštívit toto zapomenuté
město. Vím , že už si ho nesplním a tak jsem si knihu alespoň znovu přečetl a
s objevitelem a autorem stoupal do výšin And na Machu Picchu.

10.12.2018

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Napínavé, čtivé, doporučuji.

29.10.2018 5 z 5

Vzpomínky na padlé kamarády Vzpomínky na padlé kamarády František Fajtl

Čtivé a poučné. Smekám před piloty RAF.

01.10.2018 5 z 5

Moře, sníh a velkoměsta Moře, sníh a velkoměsta Jack London

Čtivé, napínavé povídky tak jak to London umí.

12.09.2018 4 z 5

Záhady staletí Záhady staletí * antologie

Po letech už to nemá ten náboj záhad jako při prvním čtení.

21.05.2018 3 z 5

Rozhledny Čech, Moravy a Slezska Rozhledny Čech, Moravy a Slezska Jan Nouza

Dobře zpracováno - kdo má rád rozhledny, rád si knihu přečte.

29.03.2018 5 z 5

Příběhy lužických rozhleden Příběhy lužických rozhleden Marek Řeháček

Kniha opět nezklamala a teď už jen vyrazit, jak já říkám na čumendu.

20.02.2018

Příběhy rozhleden Českosaského Švýcarska Příběhy rozhleden Českosaského Švýcarska Jan Pikous

Tak dočteno a vyrazit na nějaký kopec a těšit se na další knihu od těchto autorů.
Dobře podaná vyprávění příběhů přímo lákají na cestu - doporučuji.
Dobras

12.01.2018 5 z 5

Ve spárech Aljašky Ve spárech Aljašky Jan Kopka

Odložil jsem knihu Rozhledny a rozhlížel se s autorem po Aljašce. Smekám pomyslný klobouk před takovým výkonem a vzpomínám na časy, kdy jsme prošlapávali stopu přes Jizerky.
A tak čím nesnadnější to bylo, tím víc chcete jít dál a věříte, že to nejhorší máte za sebou. Funguje to jako motor./str. 124/

28.12.2017 5 z 5

Příběhy jizerskohorských rozhleden Příběhy jizerskohorských rozhleden Marek Řeháček

Rád jsem se k této knize vrátil a rád se vrátím alespoň
na některé z rozhleden. V plánu mám Prosečskou rozhlednu, tu mám nejblíže.
Kdo rád cestuje a má rád Jizerky ten si knihu rád přečte - doporučuji.

20.12.2017 5 z 5

Lásky černého barona Lásky černého barona Miloslav Švandrlík

Krátké lehce humorné milostné příběhy. Chtělo to onu dobu prožít, pak to osloví.
A rád tu "kaši" nastavím filmem Černý baroni.

04.12.2017 5 z 5

Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Divoký západ: Průkopnická doba Ameriky Thomas Jeier

Výborná kniha o historii Divokého západu doplněná dobovými fotografiemi. Po mnoha letech konečně vím co v písní Krinolína znamená : jsem v krinolíně lariatu oblečen....

08.11.2017 5 z 5

Na prahu neznámých světů Na prahu neznámých světů Milan Bauman

Kniha vyšla před 36 lety, kdy jsem ji četl poprvé.
Vždy krátký úryvek sci-fi, pak výklad autora a následuje názor odborníka. Co vše by dnes přepracovali? Nejlépe to vystihnul sám autor :....když jsem dopisoval rukopis této knihy, zdálo se, že na předcházejících řádcích nebude třeba nic měnit. Skutečností je, že jsem jej musel znovu přepracovat, protože... všechno je jinak.

06.10.2017 5 z 5

Bílé tajemství Tibetu Bílé tajemství Tibetu Chris Bonington

Kniha odhalí složitost přípravy expedice a očima jednotlivých účastníků pak přináší prožitky z uskutečněných expedic do Tibetu v letech 1996- 1998. Nejvíce asi zaujmou vyprávění ze samotného zdolávání hory Sepu Kangri.

19.09.2017 5 z 5

Divy světa Divy světa Rosemary Burton

Kniha, ke které se budu rád vracet.

28.08.2017 5 z 5

Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Rudolf Křesťan

Souhlasím, že tyto fejetony nestárnou a tak se k nim rád vracím v nepravidelných intervalech. Kniha vyšla v roce 1980 a myslím, že jsem ji četl po čtvrté, to je interval
necelých deset let. Nejvíc se těším na fejeton Pravidelná strava a větu : "Mohu já za to, že většina lidstva si zvykla odbývat se v noci jen spánkem ?
Tak přeju v noci - dobrou - chuť.

13.07.2017 5 z 5