Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Dohra Dohra Mika Waltari

Nebýt Ciznce, asi bych ji nečetla. Přece jen, číst o dopadení a čekání na rozsudek, není nic, co by mě bavilo. Ale toto bylo něco jiného. Waltari ukázal, že i z něčeho tak nudného, může napsat vcelku zajímavý příběh.

11.03.2016 4 z 5

Past na medvěda Past na medvěda Petra Neomillnerová

Napodruhé se mi kniha líbila více, jak napoprvé. Ale přesto jsem nenašla nic, co by jí zvedlo skóre.

11.03.2016

Poslední extáze Poslední extáze Simona Monyová (p)

Knihu jsem četla asi před třemi lety a vůbec mě nebavila. Byl to celkem zajímavý nápad, ale nudně napsaný. Možná od autorky zkusím něco jiného.

11.03.2016 3 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Velmi čtivá a příjemná kniha. Není to klasická upířina, které na nás poslední dobou skáčou ze všech stran. Tady láska nemá místo. Upíři jsou vypočítavý, krvelační a bojechtivý. A tak to má být :)

22.01.2016 4 z 5

Byla tady Soňa O. Byla tady Soňa O. Anja Snellman-Kauranen

Co si pamatuju, četla jsem s velkým úsilím. Často jsem se přistihla, že čtu a nevím co. Prostě mi unikl smysl. Ani nevím, proč jsem ji dočetla. Asi proto, že jedné mé kamarádce se moc líbila. A já asi pořád čekala na to nečekané, na nějaký zásadní zvrat nebo něco tomu podobného. Prostě to, co od knihy čekáte. Jenže tady jsem to nenašla. Bohužel.

16.01.2016 1 z 5

Doušek věčnosti Doušek věčnosti Petra Neomillnerová

Tina to nemá lehké. Její otec je magor a k tomu musí řešit problémy bandy dlaků. Není to pro jednu upírku moc? Jak vyhrát ten boj? I když má kniha slabší chvilky, pořád je velice čtivá.

09.01.2012 4 z 5

Cesta černých ovcí Cesta černých ovcí Harri Nykänen

No nevim.. Na Cestu černých ovcí jsem se těšila, ale ve výsledku mě docela zklamala. Je to takové lehké čtení, nemusí se u toho vůbec přemýšlet a chvílemi se to táhne. Podle mého, pokud si to nepřečtete, o nic nepřijdete..

30.12.2011 2 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Miluju ji! Muluju tuhle knihu! Protože vás nutí přemýšlet, jaké to tenkrát bylo.. Kniha vás nutí číst dál a nenechá vás na pokoji. A když už si myslíte, že víte, co se stane, stane se něco nečekaného a vy jste opět vedle jak ta jedle a proto ji shltnete jedním dechem, protože prostě musíte vědět, jak to nakonec dopadne. Jak to skončí..

28.09.2011 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Velmi zarážející příběh. Nutí vás přemýšlet, co by, jak by.. A hlavně si začnete víc vážit toho, co máte a kde právě jste, protože s porovnání s tímhle příběhem.. Určitě doporučuji!

28.09.2011 4 z 5

Kameny osudu Kameny osudu Flavia Bujor

Četla jsem ji v době, kdy zrovna vyšla a pamatuji si, jak jsem z ní byla nadšená. Hrozně ráda bych si ji přečetla znovu a doufám, že brzo bude mít své místo v mé malé knihovničce :)

EDIT (13.12.2018): Kameny osudu jsem otevřela po 14 letech a můžu říct, že se mi kniha líbila i tentokrát. Možná jsem ovlivněna, protože má pro mě zvláštní význam. Je to čtivé, napínavé, úžasně pohádkové. Ráda se do příběhu ponořím zase někdy později.

28.09.2011 5 z 5