denisa9263 denisa9263 komentáře u knih

Kdo jsou Kdo jsou Hugo Siebenschein

krátke charakteristiky postáv a príbehov, jednoducho písané.

04.09.2017 4 z 5

Pamäti 3 Pamäti 3 Giacomo Girolamo Casanova

čítanie pamätí Casanovu som si užila. Z jeho príbehov je možno pozorovať morálne zásady a spôsoby ľudí 17-18 storočia.

04.09.2017 5 z 5

Hviezdoslav vo výbere a interpretácii Vojtecha Mihálika Hviezdoslav vo výbere a interpretácii Vojtecha Mihálika Pavol Országh Hviezdoslav (p)

knižku som prečítala behom jedného dňa. Básne sú veľmi zjednodušené, avšak o pointu ani krásu neprichádzajú. Ak ste ešte Hviezdoslava nečítali, odporúčam ako prvú knihu. Ľahšie sa vám po nej budú čítať jeho pôvodné básne.
Inak kniha obsahuje aj osobnú korešpondenciu P.O. Hviezdoslava s jeho kolegami.

14.08.2017 5 z 5

Mistr v tae kwon do Mistr v tae kwon do Richard Brightfield

Osobne sa mi knižka veľmi páčila. Odporúčam ak máte deti v predpubertálnom veku. Keďže je tam mnoho možností, ako zostaviť príbeh, nebude len na jedno prečítanie

14.08.2017 5 z 5

Bachov koncert Bachov koncert Hortensia Papadat-Bengescu

z knihy som bola sklamaná... čítala som ju v podstate na silu, dúfajúc že sa to časom zlepší ale úprimne, bola to katastrofa.

03.05.2017 2 z 5

Čas pre dvoch Čas pre dvoch Onelio Jorge Cardoso

Názov knihy vystihuje každú jednu poviedku obsiahnutú v knihe. Aby však nádejný čitateľ nebol na omyle, nejde o ľúbostné príbehy. Príbehy sú smutné, psychologické, každá zameraná na niečo iné.

20.04.2017 4 z 5

Případu se ujímá Charlie Chan Případu se ujímá Charlie Chan Earl Derr Biggers

veľmi dobrá detektívka, kde čitateľ až do konca nevie, kto je vrahom.

19.04.2017 4 z 5

Dvaja živí a jeden mŕtvy Dvaja živí a jeden mŕtvy Sigurd Christiansen

Osobne som od príbehu očakávala o dosť viac. V celej knihe sa našlo zopár zaujímavých strán, inak samé hluché miesta. Nie je to kniha, ktorú si prečítate viac ako raz, ani taká, ktorá vám ostane vrytá v pamäti.

13.04.2017 2 z 5

Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Stephen William Hawking

Úprimne som čakala viac odborný text, avšak na moje milé prekvapenie je kniha písaná veľmi jednoducho, vďaka čomu textu porozumie naozaj každý. K tomu je doplnená vtipnými ilustráciami na lepšie pochopenie. Jednoznačne odporúčam.

07.04.2017 5 z 5

Sumatra, Borneo, Jáva Sumatra, Borneo, Jáva Rabette Divoire

kniha rozpráva o manželskom páre, ktorý bol vo svojom počiatku dokonale šťastný, avšak jedna situácia celú vec zmenila. Čitateľ až do poslednej strany nevie, ako to celé dopadne.

05.04.2017 4 z 5

Na divokém západě Na divokém západě Frank Halas

Kniha je autobiografiou Čecha, ktorý odcestoval do Ameriky za prácou. Píše o jeho cestách cez rôzne krajiny, o prácach ktoré vykonával, o samotnom systéme ako to vtedy fungovalo a tiež o rôznych veciach, o ktorých sa v tej dobe u nás nevedelo. Napr. opisuje neznáme plodiny ako ananás, ale i prírodné javy ako piesočná búrka, tornádo...
Kniha je písaná dosť vecne, takže nečakajte žiadne vtipné alebo srdcervúce historky.

05.04.2017 3 z 5

Indiánská cesta: Učení o tom, jak rozprávět s Matkou Zemí Indiánská cesta: Učení o tom, jak rozprávět s Matkou Zemí Gary McLain

pekné čítanie, kniha určená pre deti vo fáze vývoja osobnosti. V podstate učí deti k úcte k starším, k prírode, zvieratkám...

27.03.2017 4 z 5

Pražský charismatograf Pražský charismatograf Miroslav Klíma

na môj vkus príliš depresívne

25.03.2017 3 z 5

Rozprávky Rozprávky Hans Christian Andersen

Nie je nad klasické rozprávky, i keď citlivým deťom by som to asi nečítala

25.03.2017 5 z 5

Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Adam Chroust

pripájam sa... Stingl je skutočná legenda medzi etnografmi tak ďakujme pánu Chroustovi že na to Stingla "ukecal", keďže donedávna o svojej biografii nechcel ani počuť. Úžasná kniha, perfektné spracovanie.

24.03.2017 5 z 5