Dejf_ano Dejf_ano komentáře u knih

Železné ambice - Co jsem se naučil od muže, který ze mě udělal šampiona Železné ambice - Co jsem se naučil od muže, který ze mě udělal šampiona Mike Tyson

Propojení mafie a boxu, které je v knize popsáno je velmi zajímavé téma a dotváří celý obraz historie boxu a považuji ho za velké plus.
Už v době kdy jsem četl Zabijáci a gentlemani v ringu a knihu od Teddyho Atlase, mě osobnost Mike Tysona nebyla sympatická. Tyson byl rozhodně skvělý boxer, ale jako člověk to je jiná písnička. Kniha mapuje jeho vztah Mike Tysona s Cusem a ukazuje, že byl v podstatě kopií svého učitele a mentora. Po přečtení je jasné, kde se vzala osobnost Mikea Tysona, který se nikdy nevzpamatoval ze smrti Cuse D"Amanta. Doporučuji přečíst!!

19.04.2019 4 z 5

Chobotnice - příběh sicilské mafie Chobotnice - příběh sicilské mafie Jaroslav Bouček

Velmi dobrá knížka průřezem historie sicilské mafie od jejího vzniku až po začátek 80 let minulého století. Autor nejenom popisuje osudy mafiosů a státních činitelů, kteří jím zkřížili cestu, ale zároveň nás seznamuje se strukturou a mafie jako celku a jejích zvyklostí jako například přijetí nových členů. Rozhodně doporučuji každému koho téma organizovaného zločinu oslovuje nebo zajímá.

27.03.2019 5 z 5

Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Černý jestřáb sestřelen: příběh moderní války Mark Bowden

Velmi dobře napsaný příběh o událostech v Mogadišu. Bitva je popsána velmi syrově a například cesta s Blackburnem na základnu je nekonečná, zatímco ve filmu zabere asi 3 minutky. Pro filmové fanoušky určitě film je brilantní, ale knižní předloha ho převyšuje. Pro větší zájem doporučuji knihu Seal team six od Howarda Wasdina, který bitvu popisuje z pohledu vojáka Seals, kteří byli součástí konvoje a o kterých je v knize jen malá zmínka a ve filmu se vůbec neobjeví.

08.02.2019 5 z 5

Solární energie pro váš dům Solární energie pro váš dům Karel Murtinger

Přehledná a dobře napsaná knížka, která seznámí člověka se základy ohledně využití solární energie.

27.01.2019 5 z 5

Leonardův skicář Leonardův skicář Leonardo Da Vinci

Tak nějak rozporuplné pocit, na jedné straně několik zajímavých myšlenek a poznatků na straně druhé spousta informací na jednou. Rozhodně kniha nedrží citát Leonarda da Vinci ,, Jednoduchost, nekonečná dokonalost "

23.01.2019 3 z 5

SEAL Team Six SEAL Team Six Howard E. Wasdin

Příběh mapující výcvik a nasazení v boji příslušníka SEAL v nejreálnější podobě. Velmi dobře je vylíčena bitva o Mogadišo a to jak je Wasdin vlastenec a zároveň kritický k politickým krokům prezidenta. Nejde jinak než plný počet bodů.

19.01.2019 5 z 5

Lov šakala Lov šakala Ralph Pezzullo

Super odpočinková knížka, je moc fajn, když o SEAL píše člověk, který sám sloužil a nejedná se pouze o spoustu nesmyslů napasovaných do nějakého příběhu.

08.01.2019 5 z 5

Hradec Králové: architektura a urbanismus 1895-2009 Hradec Králové: architektura a urbanismus 1895-2009 Jakub Potůček

Velmi pěkné nejen obrazové vyprávění o historii architektury a urbanismu v Hradci Králové. I přesto, že jsem rodilý hradečák, tato knížka mě velmi obohatila a dozvěděl jsem se řadu zajímavých věcí o Josefu Gočárovi a dalších hradeckých osobnostech.

26.11.2018 5 z 5

Motivace zvenčí je jako smrad Motivace zvenčí je jako smrad Ivo Toman

Taaaakže, kniha pokračuje stejným jazykem jako jiné tituly tohoto autora, což je super věc a máte tak trošku pocit takového seriálu na pokračování. Jak už někdo psal musím souhlasit, že knížku bych doporučil spíše pro lidí ve vedoucích pozicích, ale samozřejmě si v ní každý najde pro sebe důležitou informaci.

Neodpustím si poznámku, že Debordelizace hlavy byla skvělá jako celek, ale bohužel Motivace zvenčí více odkazuje na další tituly nebo školení Ivo Tomana, což není nic špatného, ale touto neúplností maličko klesá kvalita knížky.

Každopádně opět doporučuji přečíst.

12.03.2018 4 z 5

Jak budovat multilevelmarketing - Kudy cesta vede a kudy ne Jak budovat multilevelmarketing - Kudy cesta vede a kudy ne Ivo Toman

Stejný komentář jako u předchozí knihy Ivo Tomana o MLM.
Ivo toman MLM popsal svým jedinečným a neortodoxním stylem a lze tu najít zajímavé myšlenky použitelné i v jiných oblastech života a byznysu. Obsah hodnotit nebudu, neboť sám MLM nedělám !

12.03.2018

Jak začít multilevelmarketing - strašák nebo příležitost? Jak začít multilevelmarketing - strašák nebo příležitost? Ivo Toman

11.03.2018

Nahý bojovník Nahý bojovník Pavel Tsatsouline

Knížka obsahuje mnoho postřehů a tipů pro silový trénink, které lze aplikovat nejen na cvičení s vlastní vahou těla.

11.12.2017 5 z 5