davedino davedino komentáře u knih

Změň svůj dech a začnou se dít věci Změň svůj dech a začnou se dít věci Rostislav Václavek

Knihu jsem z povinosti přečetl (zajímám se o problematiku dechu a lifestyle dlouhodobě), nesdílím nadšení místních čtenářů. Kniha svou hodnotu pro nepolíbené čtenáře jistě má, já ji vnímal spíš jako takový rozcestník pro videa na YT bez další přidané hodnoty.
Nicméně, jsem rád, že Rosťa šíří povědomí o zdraví a nabízí jednu z možných cest.

06.11.2023 4 z 5

Naučte se správně dýchat Naučte se správně dýchat Yvan Cam

Výborně napsaná kniha o dechu z pohledu biologa a trenéra bojových umění. Nahlíží na dechové techniky komplexně a propojuje několik oblasti dohromady (zlepšení pohybu, postavení těla, zvládání stresu a lepší využití kyslíku potažmo energie). Pro zvídavé čtenáře dále doporučuji přečíst
Dech: Nové poznatky o ztraceném umění
a The Oxygen Advantage
bohužel zatím nevydáno v češtině.

21.12.2022 5 z 5

Z rebela mnichem Z rebela mnichem Choje Lama Yeshe Losal Rinpočhe

Všichni v sobě máme potenciál buddhy. I nezbedný Tibeťan plný traumat. Skvělý náhled do technik tibetského budhismu.

18.08.2021 5 z 5

Příběh lidského těla Příběh lidského těla Daniel E. Lieberman

Výborně zpracované téma nápříč vývojem člověka až do současnosti. Skvělé propojení antropologie, genového inženýrství, zdraví a stravy.

29.01.2021 5 z 5

Nezlomný Nezlomný Laura Hillenbrand

Dech beroucí příběh. Ukázka toho, co je člověk schopný vše vydržet.

08.03.2016 5 z 5