Dashiie Dashiie komentáře u knih

Koralina Koralina Neil Gaiman

Když jsem byla malá, vůbec jsem nečetla knížky. Proč taky? Všechno dobré je zfilmované a stejně je kratší a zabere miň času se na příběhy jen podívat. Díky tetě, která mě brala neustále s mým bratrem do kina jsem se dozvěděla o právě zfilmované "Coralině" na kterou jsme s tetou chtěli jít, jelikož nás ten příběh z recenzí zaujal. Bohužel já onemocněla a tak se naše dobrodružství s Coraline muselo odložit. To jsem ještě nevěděla jak moc mě příběh pohltí. O pár týdnů později jsem šla s maminkou do knihkupectví a našla jsem zde knížku a komix. Jasně, že jsem chtěla spíš ten komix ale byl moc drahý. Se zájmem k tomu příběhu jsem si jí sama koupila a nelituji dodnes. V momentu, kdy jsem knížku začala číst jsem nemohla přestat. Pamatuju si, že jsem jí četla pořád dokola a dokola a i teď mám potřebu se k ní stále vracet. Seděla jsem každou noc v mezeře dveří a předsíně abych na čtení viděla a nešla jsem spát dokud jsem se neprokousala alespoň polovinou knížky. Byla to má první opravdová knížka.

Když příběh knihy uchvátí člověka natolik, že jej nemůže přestat číst. Ať se knížka nelíbí komukoliv, ten autor je skvělý a já ho za to miluji. Doslova.

Kniha je plná dobrodružství, zábavy, ale také dramat. (Né nadarmo se jí říká první dětský horor.) Hlavní postava je rázná a svéhlavá. Myšlenky které jsou v knížce ukryty jsou nádherné a těžko se jich zbavíte. Budou vás pronásledovat pořád. Krásné propojení reality s fantasii.

12.12.2014 5 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Na knihu jsem neměla očekávání žádné doporučil mi jí můj přítel. Měsíc mi ležela doma a pak jsem si jí odvezla k babičce kde jsem jí přečetla během dvou dnů a zbytek pobytu pročítala pasáže znova a znova. Po přečtení některých komentářů zde, mi to nedalo a musím napsat svůj vlastní.

Když knížku začnete číst hned od začátku i mezi řádky ztratíte se v nich. Ne jen že s vůbec nedozvíte popis postavy, nebo drobnost s názvem její jméno. Ale kniha vás překvapí i spoustou jiných myšlenek. Které vám neprozradím. Kniha je hodně podobná"Coraline" má i podobný příběh a přirovnala bych jí k dětskému horroru.

12.12.2014 5 z 5