daryna daryna komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Češtinářka říkala, že tuhle knihu budeme mít příští rok na povinnou četbu. Tak jsem si teda pustila film, abych tak nějak věděla o čem to je. Film se mi moc líbil a tak jsem si půjčila tu knížku...
a četla jsem a četla a četla. Nemohla jsem se odtrhnout a při káždém vhodném okamžiku vzdychala nad Darcym, nebo mu v duchu nadávala. Popostrkovala jsem Bingleyho aby vyznal Jane lásku a jí zas, aby dávala své city víc najevo. S Elizabeth jsem byla nanejvýš spokojená! Má svoji hlavu, svoje názory, a taky svoje city.
Knihu jsem četla 2krát po sobě a doufám, že se k ní ještě vrátím.
Jediné co mi tam trochu chybělo byl polibek. Jsem hrozně romantickej typ a prostě jakmile se v knížce někdo políbí, jsem z toho úplně vedle. Ale i přesto, že se tu žádná pusinka nekonala, byla jsem vedle téměř celou dobu

29.11.2016 5 z 5

Pýcha, předsudek a zombie Pýcha, předsudek a zombie Jane Austen

Když jsem si přečetla komentáře, nacházející se níže, byla jsem dosti zaskočena. Mně ta kniha připadá skvostná! Ano jistě, je mi jen 14, v literatuře se nevyznám, ale tohle mě doopravdy bavilo. Tohle je prostě kniha pro někoho, kdo má na povinnou četbu Pýchu a Předsudek. Když si odmyslíte ty zombies, boje a dýky v botách, nemusíte PaP ani číst (dělám si srandu, musíte! je to boží kniha).
Doporučuji.

07.11.2016 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Hodně jsem se na tuhle knihu těšila. 2x jsem ji začala číst a pak jsem přestala. Všichni říkali, že se musím tím začátkem prokousat a pak to bude skvělý.
Mno, prokousala jsem se a neříkám že to bylo úplně špatný, ale... od Leigh jsem čekala trochu (hodně) víc. Navíc; miluju knihy s otevřeným koncem, které mě hned navnadí na další díl. Tady jsem byla ráda, že jsem ji vůbec dočetla.
Mír s vámi

16.05.2020 1 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

Neumím moc popisovat svoje pocity, ale k téhle sérii mi stačí jedna jediná věta : KAM SE HRABE HARRY POTER?
No vážně, kam? Tuhle sérii jsem přečetla přinejmenším 8x a ještě pořád mě baví... Je to normální?

30.09.2015 5 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Bylo to naprosto dokonalý! Úžasný příběh s ještě úžasnějším dějem... Postava Genseyho mě moc nezaujala, ale zato Lila... není sice moc výrazná, ale člověk si ji zamiluje.
Celkem dost mě zajímá, jak to dopadne s Adamem.
Nejraději ze všech mám Noaha -taky nevýrazný a to v pravým slova smyslu, ale prostě fantastický- a Ronana.
Ronan. Je ze všech nejzáhadnější a tím pádem o něm prostě chcete vědět víc. jen jsem nepochopila jeho poslední větu: ,,Asi bych vám to měl konečně vyklopit," prohodil. ,,Cirkulárka se mi jenom zdála."Kdyby byl někdo tak hodný a napsal mi co to znamenalo, byla bych mu nadosmrti zavázana.

10.11.2015 5 z 5

Zapomnění Zapomnění Anthony Horowitz

Nejlepší!!! No dobře, nejvíc se mi líbila nekropole, ale tahle je na druhém místě. U týhle knížky se vyskytl menší problém: prostě jsem ji nemohla odložit. Normálně mě rozbrečela smrt Matta. Chápete to? JÁ U TOHO BREČELA! Ale to je jedno.... Ta bitva. Sice bych čekala něco delšího, ale i tak luxusní (normální lidský jatka). Prostě vše, doporučuju, ať si to přečtou. Anthony píše prostě nádherně...

17.10.2015 5 z 5

Nováček Nováček Robert Muchamore

Popravdě jsem od knihy čekala víc. Třeba něco jako série Alex Rider. Příběh měl moc rychlý spád a místy byl dost chaotický. Jediné plus na týhle story bylo to, že se četla rychle a jednoduše. Ale každopádně doporučuju, pokud vám není 14 a víc. Určitě pobaví

17.10.2015 3 z 5