Dant76 Dant76 komentáře u knih

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Vynikající kniha o okolnostech atentátu na Heydricha a hlavně o osudech našich parašutistů a statečných vlastenců, kteří jim pomáhali. Na ty všechny, kteří v tu dobu položili život, by se nikdy nemělo zapomenout, čest jejich památce.
Kniha samotná se rozjíždí pozvolna a nejlépe se četla třetí část, která pojednává o samotném atentátu a o tom co následovalo až do známého konce v kostele sv. Cyrila a Metoděje.
Bylo by zajímavé vědět, jak by dopadl osud mnoha lidi, nebýt zrady Karla Čurdy, tedy jednoho z parašutistů. Ale to jsou jen kdyby ... a ty historie nezná ...

22.02.2016 5 z 5

Západní val - Siegfriedova linie Západní val - Siegfriedova linie Neil Short

Pěkně napsaná (včetně překladu do češtiny) kniha o opevnění na západní hranici Německa z doby před a za druhé světové války.

07.02.2016 5 z 5

Bezděz Bezděz Rostislav Vojkovský

Pěkná knížka o jednom z našich nejkrásnějších hradů. Postupně podle letopočtů seřazené události o hradu a jeho historii a majitelích. Jednu malou chybu kniha má, tou je lepená vazba. Již po prvním přečtení se částečně odlepila jedna ze stránek. Jinak opravdu pěkně seřazeno a napsáno.

01.02.2016 4 z 5

... a v zádech měli smrt ... a v zádech měli smrt Karel Richter

Kniha o odboji za druhé světové války, první polovina knihy byla méně záživnější, druhá půlka byla již přímo o osudech výsadku S1 ze SSSR a lidech, kteří jim pomáhali. Docela pěkně napsáno. Stojí za přečtení, aby se i dnes vědělo co museli lidé prožívat za protektorátu a jak těžké to měli.

31.01.2016 4 z 5

Bílá místa našich dějin Bílá místa našich dějin Jan Bauer

Docela zajímavá kniha o historii naší země, ale měl jsem pocit, že jsem už něco z té knihy někde četl.

26.01.2016 4 z 5

Satanovi koně Satanovi koně Zdeněk Pošíval

Moc pěkně napsáno, krásně se kniha četla. A lidi opravdu budou pořád stejní ...
První kniha od Zdeňka Pošívala, kterou jsem četl, ale určitě nebude poslední.

18.01.2016 5 z 5