Dant76 Dant76 komentáře u knih

Letiště a letadla Letiště a letadla Michal Plavec

Kniha o letadlech a letištích v Praze, obsahuje stručný popis historie letectví v Praze a dále spoustu zajímavých fotografiích z historie letectví v našem hlavním městě.

29.12.2020 5 z 5

Bomby pod Řípem Bomby pod Řípem Michal Plavec

Kniha popisuje v širších souvislostech leteckou činnost v okolí hory Říp od roku 1938 do konce války, obsahuje hodně pro mě neznámých údajů.

29.12.2020 4 z 5

První Čech na pěti kontinentech: Cesty Čeňka Paclta (1813–1887) První Čech na pěti kontinentech: Cesty Čeňka Paclta (1813–1887) Jaroslav Kříž

Stručný popis života cestovatele Čeňka Paclta, který v 19. století procestoval pět kontinentů, kniha popisuje zejména jeho život a Americe a Austrálii.

26.12.2020 4 z 5

Prokletá magistrála: Čechoslováci na Sibiři v roce 1919 Prokletá magistrála: Čechoslováci na Sibiři v roce 1919 Dalibor Vácha

Kniha o československých legionářích na Sibiřv roce 1919. Spíše než o bitvách pojednává o běžném životě našich legionářů v té době a hlavně o jejich touze k návratu do vlasti.

21.12.2020 5 z 5

Špión čtyř králů - Pero da Covilha Špión čtyř králů - Pero da Covilha Václav Hubinger

Kniha o světě 15. a 16. století, portugalské snaze najít cestu do Indie, o jednom špiónovi co sloužil celkem čtyřem králům a o spoustě dalších okolnostech té doby.

16.12.2020 5 z 5

Aktovky v dějinách Aktovky v dějinách Emil Hruška

Kniha popisuje známé, méně známé i neznámé případy, kde hrála nějakou roli aktovka.

13.12.2020 4 z 5

Rudá hrozba - Antikomunismus v USA 1917-1954 Rudá hrozba - Antikomunismus v USA 1917-1954 Daniel Srch

Kniha o antikomunismu v USA, která obsahuje pro mě spoustu neznámých a zajímavých skutečností.

10.12.2020 5 z 5

A brány se otevřely... A brány se otevřely... Milan Hes

Kniha nejen o osvobození koncentračních táborů Dachau, Osvětim a Terezín se spoustou vzpomínek pamětníků..

01.12.2020 5 z 5

Bitva o Prahu v roce 1648 Bitva o Prahu v roce 1648 Jan Kilián

Kniha o Bitvě o Prahu v roce 1648 na konci třicetileté války, ale nejen o ní. Kniha popisuje mimo jiné tažení švédských vojsk po celém území Čech, Moravy a Slezska a další souvislosti té doby.

01.12.2020 5 z 5

Dobytí Plzně 1618 Dobytí Plzně 1618 Jan Kilián

Jednoduše a stručně psaná kniha o dobytí Plzně Mansfeldem v roce 1618.

28.11.2020 5 z 5

Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620 Bitva na Bílé hoře 8. 11. 1620 Dušan Uhlíř

Stručně, věcně a přehledně popsaná bitva na Bílé hoře z roku 1620.

28.11.2020 5 z 5

Bitva o Británii Bitva o Británii František Fajtl

Kniha popisující Bitvu o Británii. Stručně a výstižně napsána jedním z jejich účastníků Františkem Fajtlem.

25.11.2020 5 z 5

Slavná letecká bitva o Británii Slavná letecká bitva o Británii Václav Borovan

Stručně a přehledně popsaná historie Bitvy o Británii, která vyšla k 50. výročí této bitvy.

22.11.2020 5 z 5

Bitva o Británii Bitva o Británii kolektiv autorů

Asi první ucelené informace o bitvě o Británii vydaní po pádu komunismu. Obsahuje medailonky všech našich pilotů, kteří se účastnili bitvy o Británii.

22.11.2020 5 z 5

Rak Rak Eloa Talpa

Velmi pěkně napsaná kniha o znamení Raka, jeho povaze, vztazích atd.

14.11.2020 5 z 5

Neboj se a buď šťastný Neboj se a buď šťastný kolektiv autorů

Knihu jsem dostal darem od někoho od koho jsem kupoval knížku (bohužel nevím jméno) a děkuji za ní. Spousta citátů, které jsou inspirativní a vedou k zamyšlení nad tím, jak naložit se svým životem.
Kdybych měl vybrat jeden citát, tak je to tento:
Buď upřímný
Buď sám sebou
A to,
Co děláš,
Dělej s láskou...
... autor neznámý..

13.11.2020 5 z 5

Dandy nezná lásky k ženě – Tragické příběhy z české dekadence Dandy nezná lásky k ženě – Tragické příběhy z české dekadence Milan Hes

Kniha byť psána čtivě mě nezaujala.

12.11.2020 2 z 5

Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský Zapomenutý maršálek: Emanuel Salomon z Friedbergů-Mírohorský Jaroslav Fritsch

Kniha popisující život a osobnost Friedberga-Mírohorského.

10.11.2020 3 z 5

Zápisky o válce občanské, alexandrijské, africké a hispánské Zápisky o válce občanské, alexandrijské, africké a hispánské Gaius Iulius Caesar

O trochu méně čtivé než zápisky o válce galské, pohled do dávné minulosti..

05.11.2020 5 z 5

Zápisky o válce galské Zápisky o válce galské Gaius Iulius Caesar

Kniha popisující více jak 2000 let starou historii. Spousta Galských kmenů proti Caesarovi. Moc knih z tohoto období není. Jednoduše, ale výstižně napsáno. Jedna malá výtka a to k obrazové příloze, v dnešní době mohly být mapky přehlednější...

24.10.2020 5 z 5