danka85 danka85 komentáře u knih

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Poslednu dobu ma ceski autori velmi bavia a opat som sa nesklamala. Pribeh je realny, kludne sa niekde mohol stat. A urcite sa aj milion x stal len na inom mieste, s inymi okolnostami. Mozno sa stal aj prave vam pri citani som sa zamyslala ako by som sa zachovala ja, bolo to vsak tazke. Chvilami som stala na strane Terezy, vzapati sa misky vah prevazili k Helene. Ani jedna to nemala lahke, bez ohladu nato, ze ano, kazda si za svoj osud mohla sama.. pribeh je drsny, tazky, pochmurny. Takmer nic pozitivne v nom nenajdete. Takmer. Postupne si citatel vie domysliet, ako to cele asi dopadne no aj tak to neubera knihe na putavosti.V tom je podla mna caro a sila pribehov, ktore niesu vymyslene ale surovo realne.

25.05.2023 4 z 5

Každý z mé rodiny někoho zabil Každý z mé rodiny někoho zabil Benjamin Stevenson

Toto bola taka blbost, az to bolo dobre zaciatok je otrasny, nudny, zbytocny. Opisovat, ako sa ma spravne napisat detektivka je ..co? Ani to neviem popisat.
Sama neviem a cudujem sa sama sebe ze som sa tym prehryzla a citala dalej. Ale... Potom to zacalo byt celkom zaujimave. Je pravda a suhlasim s nazormi ze dej bol cely taky dochmotulany, mne pripominal klbko, na ktore sa namotava viac a viac nitky, robia sa na nej uzliky a niekde od stredu sa to klbko zacne postupne rozmotavat. Urcite tam bolo niekolko nezmyslov, nelogickych veci, hlavna postava Ern mi prisiel ako taky Mac Gyver ale dobre no.. v konecnom dosledku to bolo take ine krimi, musim povedat ze som asi nic podobne este necitala a tak vravim fajn

25.05.2023 3 z 5