Danitza Danitza komentáře u knih

Paulo Coelho: Zpověď poutníka Paulo Coelho: Zpověď poutníka Paulo Coelho

Od tohoto autora jsem přečetla Alchymistu, U řeky Piedra jsem usedla a plakala a Zpověď poutníka. Možná se tohle někomu líbí, mne ale další jeho knihy nelákají. Coelho si hraje na velkého duchovního učitele, ale není jím. Knihy, které jsem četla, nejsou ničím zajímavé včetně jeho životopisu Zpověď poutníka. Coelho rozhodně nepatří k ukázněným, životem zkušeným lidem. O to více si to však o sobě myslí. Ve Zpovědi poutníka nenaleznete nic zajímavého. Já být na jeho místě, mnoho věcí bych raději ani o sobě veřejně nesdělovala. Je to spisovatel, který píše jen kvůli popularitě, nic hlubokého v jeho Zpovědi není.

24.10.2011 odpad!

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Kniha velmi zřetelně ukazuje nejen příčiny pedofilního chování dospělého člověka, ale i příčiny vstupu dítěte do tohoto vztahu a následného setrvání v něm. Kniha je velmi poučná.

21.10.2011 4 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Silná, poučná, drastická knížka. Bylo to to nejtěžší, co jsem kdy četla. Žádné malé dítě, které je obklopené bezcitným okolím, se nemůže bránit, jen trpí. V tom je knížka tak poučná a důležitá.

28.07.2011 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

První autorova kniha Dítě číslo 44 je zajímavá svým obsahem, dějovým umístěním i historickými skutečnostmi. Druhé knize Utajovaný projekt, která je pokračováním Dítěte číslo 44, chybí nápad a čtivost první knihy. Některé pasáže jsou velmi umělé a neskutečné i s ohledem na skutečnost, že kniha je psaná jako thriller.

28.07.2011 3 z 5