Danielbooks Danielbooks komentáře u knih

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Moc mě bavila.

22.09.2021 5 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Poté co jsem dočetl výbornou Veronika se rozhodla zemřít, jsem se s velkým očekáváním pustil do jeho další knihy. Žel Vítěz je pro mě velkým lúzrem. Kniha je ukecaná a povrchní. Chybí ji hloubka, rychlost a svěžest Veroniky. Měla sice místa, která mě bavila, ale těch bylo poskrovnu a celkový dojem je velmi tristní. Donutil jsem se jí dočíst, ale upřímně řečeno, lituji rozhodnutí si ji koupit a číst ji.

22.09.2021 odpad!

Smrt ze záznamu Smrt ze záznamu Peter James

Když najdete ve vlaku neznámé DVD nikdy jej nevkládejte do svého počítače. Tom se tohoto pravidla nedržel, což osudově poznamenalo život jeho i jeho ženy. Studentku práv Janie někdo sleduje. A detektivové z týmu, jemuž velí superintendant Roy Grace, jsou povolání k řečení vraždy obětí jejíž rozčtvrcené tělo je nalezeno na poli.

Tyto tři události tvoří rámec příběhu. Četl jsem první vydání. Kniha má spíše pomalejší rozjezd a až někde v její polovině události začínají mít větší spád. Konec je pak opravdu thrillerový. Autor se hodně věnuje Royově osobnímu příběhu. Knihu mám v knihovničce už nějaký ten pátek a teprve teď jsem se odhodlal ji přečíst a žel zase zapadne. Je tam také spousta popisů, které, kdyby v knize nebyly, tak se nic nestane, což je to, co mi na knize vadilo proto ze čtyř snižují hodnocení na tři hvězdičky z pěti. Odpočinková literatura, která nezklame a ani nenadchne. Vhodné pro fandy detektivních thrillerů.

05.07.2020 3 z 5

Svatý sex Svatý sex Debra Hirsch

A o čem vlastně tahle kniha je? Dovolte mi abych nechal promluvit samotnou autorku: „V téhle knize jsem se pokusila nastínit, že náboženství, tedy lidské hledání Boha v tomto světě, je neodmyslitelně spojeno s potřebou společenství, s nevyslovitelnými touhami, sexuálními metaforami, se spalující
touhou po spojení, s potřebou hojivých vztahů, s objevováním svého skutečného já a tak dále. Bez toho by naše lidství nebylo úplné. “

Jak stojí na zadní obálce: „Kniha svatý sex není příručkou jak na to. S otevřenosti a pochopením otevírá otázky posedlosti církve sexuální čistotou, která místo svobody a zralosti přináší křeč. Řeší otázky genderu, sexuální orientace a další ožehavá témata.“

Osobně jsem nečetl v češtině lepší knihu na toto téma. Skvělá. Doporučuji přemýšlivým čtenářům. Za mě 6*z 6.

05.07.2020 5 z 5

Ty vyber, kdo přežije Ty vyber, kdo přežije Stephan R. Meier

Je třicet let po VÝBĚRU, události jejímž cílem byl zachránit rozkládající se lidstvo před samozničením. VÝBĚR vytvořil podivnou společnost řízenou algoritmem. Díky VÝBĚRU se lidstvo skládá ze dvou skupin. Zatímco Vyvolení žijí v luxusu a mají vše nač si vzpomenou, Zavržení bojují o holé přežiti. Na začátku knihy mladý muž prchá v divočině. Snaží se ulovit něco ke snědku a skrývá se před drony. Kdo to je, proč se skrývá a kam směřuje se dozvíte v knize, kterou jsem nebyl schopen úplně přesně žánrově zařadit. Lze tam najít prvky všech těchto (post-apo, sci-fi, thriller, společenský román) a možná i několika dalších žánrů. Najdete tam i romantickou linku. Říká se, že všeho moc škodí. A to asi, žel, platí i o této knize. Žánrová mnohost a tím i neukotvenost je ji spíše na škodu. Po rychlých strhujících pasážích, přicházejí pomalé dialogy, které nikterak neposunují děj vpřed. Spoustu dlouhých (pro mě únavných) popisů. Krátké dynamické kapitoly bývají následovány kapitolami nezměrně dlouhými a rozvláčnými. Časté střídání časové osy a množství sledovaných osudů může, hlavně ze začátku knihy, čtenáře značně dezorientovat. Kladem té knihy je popis, jak strašidelné důsledky může mít přílišná důvěra umělé inteligenci. (Z toho důvodu, bych ji zařadil mezi povinnou literaturu pro všechny současné opěvovatele digitální revoluce. ????) Kniha je na trhu už několik let. A tak věřím, že si už své nadšené čtenáře našla a možná ještě i najde. Já ale mezi ně nepatřím, a proto i mé hodnocení je poměrně slabé.

27.05.2020 2 z 5