Smrt ze záznamu

Gang zvaný Skarabeus natáčí a prodává hrůzné záznamy vražd prostitutek i jiných náhodných obětí. Drsný příběh z počítačového prostředí, v němž se detektiv Roy Grace musí utkat se skutečně krutými a rafinovanými protivníky.
Obnovené vydání románu Vražedné cédéčko

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262580/big_smrt-ze-zaznamu-nRI-262580.jpg 3.948

Superintendent Roy Grace zasahuje 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Brána

Looking Good Dead, 2006

Kniha Smrt ze záznamu

PeM
29.05.2021

Zbytečně moc okecávání, málo akce. Takový průměr, znovu už bych nečetla.

jprst
21.03.2021

Slušný detektivní thriller, kterému ale do úplné špičky mu přece jen dost chybí. Především je místy příliš rozvláčný se zbytečnými odbočkami, i když postupně přece jen nabere na tempu, k zvýšení napětí při četbě už to příliš nepomůže. Prostě kniha, kterou jsem docela s chutí přečetl, ale určitě se k ní už nebudu vracet a brzy na ni zapomenu.

ArwenAragorn
21.11.2020

60%
Náhle muž vytáhl z kapsy své kožené bundy něco, co se ve světle zalesklo. Když Tom zjistil, co to je, překvapením se naklonil k monitoru. Byla to dlouhá dýka. Dvěma rychlými a dlouhými kroky přiskočil muž k ženě, prudce jí kolem krku obtočil svou paži a nato jí vrazil mezi lopatky čepel dýky......

Dobrý thriller o počítačovém světě, kdy jeden gang prodává záznamy vražd různých lidí. Je tady opět detektiv Roy Grace a autor se více věnuje jeho osobnímu životu. Závěr je hodně akční. Ale mám pocit, že kniha mohla být kratší. Příběh je totiž rozmělněn mnoha zbytečnými sáhodlouhými popisy čehokoliv, což ubírá na jeho spádu. Přes mé výtky to není špatné, za přečtení stojí.

Danielbooks
05.07.2020

Když najdete ve vlaku neznámé DVD nikdy jej nevkládejte do svého počítače. Tom se tohoto pravidla nedržel, což osudově poznamenalo život jeho i jeho ženy. Studentku práv Janie někdo sleduje. A detektivové z týmu, jemuž velí superintendant Roy Grace, jsou povolání k řečení vraždy obětí jejíž rozčtvrcené tělo je nalezeno na poli.

Tyto tři události tvoří rámec příběhu. Četl jsem první vydání. Kniha má spíše pomalejší rozjezd a až někde v její polovině události začínají mít větší spád. Konec je pak opravdu thrillerový. Autor se hodně věnuje Royově osobnímu příběhu. Knihu mám v knihovničce už nějaký ten pátek a teprve teď jsem se odhodlal ji přečíst a žel zase zapadne. Je tam také spousta popisů, které, kdyby v knize nebyly, tak se nic nestane, což je to, co mi na knize vadilo proto ze čtyř snižují hodnocení na tři hvězdičky z pěti. Odpočinková literatura, která nezklame a ani nenadchne. Vhodné pro fandy detektivních thrillerů.

jarunka54
28.06.2020

Od Jamese první knížka, docela čtivá.

JosefKomensky
27.12.2019

vybornaa kniha. Ve druhee polovine uz sem nechtel prestart cist :-)

lea25
20.07.2019

Po Opravdu mrtev?jsem se těšila na druhý díl.Bohužel "cedéčko"mě trochu zklamalo.Ale šanci Peterovi určitě ještě dám.

konicekbily
28.07.2018

Je to horší než první díl série. Je tam hodně opakovaných informací z prvního dílu. Zbytečně moc děj natahuje, dalo by se vše zkrátit. Průměr.