Daniela777 Online Daniela777 komentáře u knih

O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha O Janě a Zdenkách kolem Jana Wericha Tereza Brdečková

Velmi čtivě psaná kniha. A velmi zajímavé téma. Možná mohlo být v knize méně citovaných dopisů a více textu. O manželce Wericha jsem nevěděla nic a z knihy vyplývá, že to byla velmi inteligentní žena, která např. vedla Osvobozené divadlo po ekonomické a provozní stránce, dělala překlady her a Werich s ní vše konzultoval. Žila, jak to bývá, zcela ve stínu Wericha, velmi často na svůj úkor. Jeho obrovské ego i sobectví úplně ženy v jeho rodině pohltilo. Fanča paradoxně se z tohoto pohlcení dostala přes tragédii, že vlastně všichni členové rodiny brzo po sobě umřeli, a tím na ni "werichovský život" nemohl dále působit.
Werich byl velký umělec, ale jako člověk...? Bylo těžké asi s ním vydržet.

01.01.2023 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Beatrice Landovská

Skvělá knížka, divím se, že se jí nedostalo více pozornosti. Oproti názvu knihy autorčino dětství bylo dost drsné. Landovský jako otec se doma téměř nevyskytoval, otec nebyl dobrý. Je to zároveň vzpomínka na dobu mého dětství a raného mládí, protože autorka autenticky popisuje atmosféru tehdejší doby.
A hlavně, knížka je napsána velmi vtipně.

28.03.2024 5 z 5

Utajené vládkyně Utajené vládkyně David Glockner

Kniha má sice v názvu "vládkyně", ale skutečnost taková nebyla. Tyto ženy žily se svými sebestřednými a ješitnými muži, kteří se ani moc ovládat nedali. Mnohdy vzdělané a chytré ženy dělaly těmto sobeckým mužům spíš pečovatelky a veškerý svůj intelekt obětovaly službám pro své manžele.
Nicméně kniha byla čtivá, zajímavá a člověk se dozvěděl i jiná fakta, než která jsou všeobecně známá. Daným osobám byly objektivně přiznávány chyby, osoby byly popisovány bez jednostrannosti a bez zbytečné adorace. Knihu jsem přečetla se zájmem.

26.04.2023 4 z 5

Šokující smrt Marilyn Monroe Šokující smrt Marilyn Monroe Douglas Thompson

Chtěla jsem si přečíst něco o životě Marilyn Monroe, ale tato kniha k tomu není vhodná. Píše se tady mnohem více o životě tehdejších politiků, o jejich intrikách, o jejich střídání milenek, že se člověk diví, že jim ještě zbyl čas na politiku. O propojení politiky s mafií. Asi nejmenší část knihy se věnuje životu Marilyn Monroe. Kniha je zbytečně dlouhá, protože se informace opakují. A chyběly mi tam fotografie

11.04.2023 1 z 5

Příběhy domů slavných - Na známé adrese Příběhy domů slavných - Na známé adrese Blanka Kovaříková

Velmi zajímavá a dobře psaná kniha. Není psaná ani moc bulvárně (v tom nesouhlasím s komentářem viz níže). Krásně až nostalgicky popisuje tehdejší život v Praze a jejich obyvatel. Autorka připomíná místa, která si ještě jako malá pamatuji. Takže pro mě krásná vzpomínka. Knihy paní Blanky Kovaříkové se vždycky ráda přečtu.

11.04.2023 5 z 5

Iveto, sbohem... Iveto, sbohem... Zlata Golda Dvořáková

Chápu, že se chtěla paní Dvořáková (Golda) očistit z toho, co o ni Bartošová nepravdivého říkala, a proto zveřejnila tuto knihu. Avšak to není uvádění nepravdivých osočení ze strany pí Bartošové na pravou míru. V každé kapitole je jasný záměr: napsat něco špatného o Ivetě, za každou cenu. A často v kontrastu s tím, co Golda udělala dobře nebo jí dobře poradila. Nedělám si iluze o Ivetě, byla alkoholička, která si namlouvala spousta lží. Avšak tahle kniha ji předčila.

02.03.2021

Hana Mašková Hana Mašková Hana Kotíková

Hanu Maškovou jsem jako malá sledovala, tak jsem se těšila, že si ještě něco přečtu z jejího života. Byla jsem ale zklamaná. Kniha byla tvořena hodně z dialogů, které nemohly být po tolika desetiletích pravdivé. Kniha je vlastně z velké míry fabulace. Byla změněna jména trenérů i rodičů. Vadilo mi, že tam nebyly uváděny roky v posloupnosti; čtenář pak tápe, kdy se jednotlivé závody a události staly. Velmi mi vadilo, že matka Hany, která měla těžký život, byla za každou cenu líčena negativně. Otec naopak hodný, chápající. Byly to až dva extrémy. Já čtu ráda biografické knihy se skutečnými fakty. K tomu ale měla tato kniha hodně daleko.

24.12.2020 1 z 5

Petr Čepek - Talent a osud Petr Čepek - Talent a osud Jaroslav Vostrý

Spíš než Čepkův život jsou v knize rozebírány divadelní role a filmy, ve kterých Petr hrál.

02.04.2024 3 z 5