Hana Mašková

Pravdivý příběh legendární krasobruslařky. Pokud bychom věřili pohádkám, pak první sudička dala Hance Maškové do vínku krásu, mnohostranný talent a inteligenci. Druhá přidala úspěch a slávu. Ale ta třetí… Kniha odhaluje pravdivý příběh jedné dívky, která se stala idolem. Když vyjela na led, diváci u obrazovek ani nedýchali. Byla pro ně kouzelnou vílou, romantickou princeznou s krásnýma, hlubokýma očima. Netušili však, jaký smutek a osamělost se za nimi skrývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419603/big_hana-maskova-K9J-419603.jpg 3.415

Kniha Hana Mašková

Evelin2506

Četla jsem kvůli výzvě. O Haně Maškové jsem věděla jen z dokumentů a vždy jsem to vnímala spíše jako bulvár. Fotky se mi líbily, ale celkově kniha nic moc. Jako sportovkyně si Hana Mašková určitě zaslouží uznání.

Han-nah

Kniha se četla dobře, ale * nehodnotím, protože jsem si myslela, že je napsána pravdivě a proto jsem si ji vybrala.Od biografie neočekávám žádný bulvár, ale opravdový život konkrétních lidí, kteří žijí svůj život se starostmi, láskami, radostmi, jako každý. Dle některých komentářů tato kniha není zcela pravdivá, ale proč? Krásná talentovaná dívka s milujícími rodiči, která nemá dětství, kamarády, jen dřinu a dřinu, cestování, sportovní haly, je vidět vliv doby a podřízenost Svazu. Kdo je víc? , trenér nebo milující, i když labilní maminka?. Škoda, že zemřela tak mladá. I tak se mi kniha líbila, už jenom pro tu ladnou krásu na ledě / já bruslit neumím/.

bábuška

Berme tuto knihu jako román, nikoli jako biografii. Napsaná byla poutavě, současná doba je popsána pravdivě a že život malých sportovců byl krušný, je pravdou. Dětství vlastně žádné, jen povinosti. Podle knihy ani rodinné zázemí nebylo příliš chápavé, Hanka sama pravděpodobně zdědila po matce určitou labilitu, nadání a talent se snoubil s hodinami doslova vydřenými. Nic to ale neubírá na její úspěšnosti a radosti, kterou nám přinášela. Je mi líto jejího tragického konce.

Daniela777
24.12.2020

Hanu Maškovou jsem jako malá sledovala, tak jsem se těšila, že si ještě něco přečtu z jejího života. Byla jsem ale zklamaná. Kniha byla tvořena hodně z dialogů, které nemohly být po tolika desetiletích pravdivé. Kniha je vlastně z velké míry fabulace. Byla změněna jména trenérů i rodičů. Vadilo mi, že tam nebyly uváděny roky v posloupnosti; čtenář pak tápe, kdy se jednotlivé závody a události staly. Velmi mi vadilo, že matka Hany, která měla těžký život, byla za každou cenu líčena negativně. Otec naopak hodný, chápající. Byly to až dva extrémy. Já čtu ráda biografické knihy se skutečnými fakty. K tomu ale měla tato kniha hodně daleko.

1casper
10.07.2020

Hezky napsaná knížka, připouštím i trochu bulvárnosti. Mně se četla hezky.
Možná zde byla až přehnaně očerňovana Hanky maminka. Vzhledem k tomu, co si prožila, bych se jejimu přehnanému chování nedivila...

V knize jsou krásné fotky, ráda jsem se k nim vracela. Za tuhle knížku autorce děkuju....

Allla9
23.03.2020

Hana Mašková, slavná, talentovaná, krásná, ale i hodně nešťastná krasobruslařka.

Chroust1234
13.03.2020

Souhlasím s názorem Pepy43 a Jaji2000, otec Hanky Maškové se skutečně jmenoval Josef Mašek stejně jako můj děda a byl to jeho vzdálený příbuzný. Tímto zdravím svého vzdáleného příbuzného pana Pepu43.

Jitka343
28.02.2020odpad!

Podle mého kniha se nepovedla. Souhlasím s názorem Jáji2000 a Pepy43.