Daněla Daněla komentáře u knih

Minipohádky 3 Minipohádky 3 Jacques Thomas-Bilstein

I po letech pořád krásná knížka. Lepená vazba dostala dost zabrat a opravit ji nebylo lehké, ale vracíme se k ní s dcerou.

24.03.2021 5 z 5

Trable zajíčka Vilíka Trable zajíčka Vilíka Francesca Pesci

Naprosto přesně popsáno v komentáři Hoshi. Je z třídílné edice spolu s Nezbedná kačenka Julča a Dobrodružství medvídka Oskara.

15.03.2021 5 z 5

Kutálí se ze dvora Kutálí se ze dvora neznámý - neuveden

Krásná knížečka s hezkými obrázky. Básničky propojené s pohybem jsou pro děti super. Dříve jsme některé cvičili na plavání, teď jsme si je alespoň osvěžili.

15.03.2021 5 z 5

Originální scoubidou Originální scoubidou Sieglinde Holl

Klasická TOPPka. Zajímavé šperky.

26.02.2021 4 z 5

Nůše plná pohádek poskládaných do řádek Nůše plná pohádek poskládaných do řádek Jiří Žáček

Knížka plná krásných ilustrací a překrásných pohádek. Krátké i dlouhé příběhy jsou ideální před spaním.

19.02.2021 5 z 5

Nápadník do hodin výtvarné výchovy Nápadník do hodin výtvarné výchovy Petra Jašurková

Naprosto skvělá knížka s nápady do výtvarky z oblasti moderního umění. Kniha obsahuje nejen konkrétní postup tvorby, ale je dána do kontextu konkrténího stylu/malíře a to včetne aktivizační čáti. Naprosto skvělé.

18.02.2021 5 z 5

Panenky pro šikulky Panenky pro šikulky Jane Bull

Jednoduché návody a nápady. Inspirace i pro samostatnou tvorbu. Jsem s knihou velice spokojena.

18.02.2021 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Prostě naprostá klasika.

17.02.2021 4 z 5

Co je velké, co je malé? Co je lehké, co je těžké? Co je velké, co je malé? Co je lehké, co je těžké? Vlasta Švejdová

Krásné leporelo se základními protiklady a obrázky jako u paní doktorky, když jsem byla malá. Prostě klasika :-)

Rok v lese Rok v lese Petra Bartíková

Krásně zpracovaná knížka o ročním cyklu života v lese. Kniha je rozdělena jednak na 4 roční období, tak ještě podle měsíců. Začíná tedy jarem( březnem). Obsahuje také nápady na hry a návody. Má i odrývací okénka a vložené harmoniky například pro poznávání listů, nebo stop.

Tajemná Ostrava Tajemná Ostrava Lucie Seifertová

Krásné leporelo, ale spíše pro větší děti. Perfektně stručné shrnutí dějin města. Moc rádi si ji prohlížíme před spaním.

08.12.2020 5 z 5

Čtení o zvířátkách s velkými písmeny Čtení o zvířátkách s velkými písmeny Ute Haderlein

Taková běžná kniha. Ničím nevyčnívá. Hezké příběhy, dezké ilustrace. Ovšem na první čtení dost složité věty a souvětí.

18.05.2021 3 z 5

Dinosauři Dinosauři John Starke

Krásná knížka s brýlemi a úkoly na vyhledávání v obrázcích.

18.05.2021 4 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Jako dítě jsem tuto knihu měla velice ráda. Ovšem teď v dospělosti z ní už nejsem vůbec nadšená. Přečetly jsme ji s dcerou a možná se k ní někdy vrátíme.

13.05.2021 3 z 5

Moje první knížka Moje první knížka neznámý - neuveden

Základní pojmy pro učení s dětmi - čísla, písmena, hodiny, pozice - vpředu/vzadu a nahoře/dole...Moc hezky zpracovaná.

26.03.2021 5 z 5

Co ta očka vidí Co ta očka vidí František Hrubín

Hezká knížka pro děti. Nesedí mi úplně tento styl ilustrací. Vlastně obsahuje jen jednu básničku, kdy na každé stránce se přidává kousek textu.

Dudek a zvířátka ze ZOO Dudek a zvířátka ze ZOO Radek Adamec

Krásné básničky, i když už trochu složitější (ne pro úplné mrňousky) s hezky barevnými a roztomilými obrázky.

Utíkej, Káčo, utíkej Utíkej, Káčo, utíkej Josef Lada

Krásné Ladovské obrázky s klasickými říkadly ve čtyřech řádcích. Jednoduché a nenáročné.

Posmíval se konipásek Posmíval se konipásek Josef Kainar

Veselé říkanky s obrázky. Snadno se učí a dětem se líbí. 5íkávala mi je už moje maminka:-)

26.03.2021 5 z 5

Slůně stůně Slůně stůně Jan Vodňanský

Klasicky stavěné reporelo. Když jde malý bobr spát máme radši.

25.03.2021 4 z 5