danca8403 danca8403 komentáře u knih

Hvězdičky ubírám za předvídatelnost a všeobjímající sentiment. Ano, jsem fanouškem a občas jsem byla i dojatá, ale zde je to záměr. Nemám nic proti formátu scénáře, čte se dobře. Myslím, že divadelní nebo filmové zpracování by bylo pro mnohé stravitelnější.

23.08.2018 3 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Jak to tak bývá, s počtem dílů klesá kvalita. Autor lehce vykrádá sám sebe. Opět je to ale nabyté vtipem, epizody se zajímavě prolínají a jazykově je to vynikající.

15.02.2015 4 z 5

Charlie a já Charlie a já Mark Lowery

Přestože pointa je odhadnutelná už brzy po začátku knihy, užila jsem si každou stránku. Příběh je křehký, protkaný humorem, tak jak to autor umí. Narozdíl od jiných jeho knih s ním však zachází jemně. Je to jízda a kikometry rychle ubíhají.

02.11.2020 4 z 5

Kouzelné srdce Kouzelné srdce Kristina Ohlsson

Kniha se zabývá otázkami života a smrti, vážné nemoci a hranicemi možností, které má člověk dospělý, ale i dítě. Roberta se celou dobu učí, jak se vyrovnat se ztrátou, která se nakonec objeví v úplně jiné podobě. Myslím, že je to citlivě napsáno a obsahuje zajímavé myšlenky.

02.08.2019 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

" V ten okamžik jsem uslyšela, jak se mi zlomilo srdce.
Byl to slabý, čistý zvuk, jako když se zlomí stonek květiny."

03.09.2015 4 z 5

Bořivoj a Blecha Fló Bořivoj a Blecha Fló Ivan Binar

Jako největší mínus vnímám to, že když dítě z rozvedené rodiny uteče z domova, rodiče se k sobě vrátí. To je myslím co, tato kniha dětem opravdu předat nechce.

18.06.2019 1 z 5

Makak kaká Makak kaká Tereza Kodlová

Záměr je jasný, přesvědčit děti o přirozenosti vylučování. Popřípadě je odnačit nosit plenky. Navíc je toto téma tabu pouze pro dospělé, dětem nevadí o tom mluvit, nestydí se za to.

03.11.2018 4 z 5