Dadavidek70 Dadavidek70 komentáře u knih

Velká kronika o hnědém uhlí.  Minulost, současnost a budoucnost těžby hnědého uhlí v severozápadních Čechách Velká kronika o hnědém uhlí. Minulost, současnost a budoucnost těžby hnědého uhlí v severozápadních Čechách Václav Valášek

Viděl jsem osobně . Mám pocit ze to někdo odflaknul a napsal něco co rozdají zadarmo na šachtě , protože za ten litr co za to chtějí v Mostě to určitě nestojí . Obyčejný papír hrubý s necitelnymi fotkami nesmyslu a tabulky jak za sociku o ničem

24.12.2018 odpad!

České hornické právo a báňská historie České hornické právo a báňská historie Ladislav Jangl

Pro hlubší zájemce o problematiku já přečetl a je velmi poučné

24.12.2018 5 z 5

Dejiny baníctva na Slovensku 2. diel Dejiny baníctva na Slovensku 2. diel Peter Zámora

Moderní dějiny vše komplet plně doporučuji

24.12.2018 5 z 5

Dejiny baníctva na Slovensku 1. diel Dejiny baníctva na Slovensku 1. diel Peter Zámora

Vše super ale jen Slovensko
Kupodivu plné doporučuji dnes ale problém sehnat

24.12.2018 5 z 5

Rudné a uranové hornictví České republiky Rudné a uranové hornictví České republiky kolektiv autorů

Toto je must
Musíte mít, cena původně kolem 1350 Kč dnes asi 2 tis
Vše komplet s fotkami

24.12.2018 5 z 5

Európsky význam slovenského baníctva v stredoveku a novoveku Európsky význam slovenského baníctva v stredoveku a novoveku kolektiv autorů

Koho zajímá Stiavnica a její doba a duch je kniha ideální
Vědecká odborná kniha s mnoho fakty ale laiky si počte

24.12.2018 4 z 5

Těžba stříbrných rud v Jáchymově v 16. století: s jáchymovskými osobnostmi a první báňskou školou: Georgius Agricola, Jo Těžba stříbrných rud v Jáchymově v 16. století: s jáchymovskými osobnostmi a první báňskou školou: Georgius Agricola, Jo Jaroslav Jiskra

Pěkná výpravná publikace k Jáchymov ale spíše zpracováním které je výpravné barevné kvalitní doporučuji
Klasika to není ale číst lze

Uhelné hornictví v ČSSR Uhelné hornictví v ČSSR Jiří Majer

Dnes lze sehnat za 200 300 Kč i s mapovou přílohou jedna se komplet přehled uhelneho hornictvi z pohledu sociku ale i s množstvím dat
Fotky k ničemu ale text lze číst

24.12.2018 4 z 5

Kronika horního města Jáchymova a jeho hornictví v kontextu dějin zemí Koruny české Kronika horního města Jáchymova a jeho hornictví v kontextu dějin zemí Koruny české Josef Suldovský

Přehledné, systematické , pěkné , dnes již klasika od dnes již mrtvého banskeho záchranáře z Kladna pana Suldovskeho Zdar Bůh prodává se kolem tisícovky max

24.12.2018 4 z 5

Těžní kola se zastavují aneb bude Palivový kombinát na uhelném ložisku poslední? Těžní kola se zastavují aneb bude Palivový kombinát na uhelném ložisku poslední? Stanislav Sochocký

Jedna se o publikaci z devadesatek, mnoho fotek, asi není přelomový ale potěší , mám pocit ze to je artefakt doby hlavně Ústecký kraj , do stovky kupte , nad stovku asi zbytečné

Havíři z Anny Veroniky Havíři z Anny Veroniky Alexander Scibor-Rylski

Mám doma jen pro úplnou znalost sociálních témat k hornictvi ale moc se to dnes již nedá číst snad jen pro znalce určitě ne pro zábavu

24.12.2018 2 z 5

Hornický slovník terminologický Hornický slovník terminologický kolektiv autorů

Nemusíte mít ale za cenu kolem stovky vám udělá radost kniha ze šedesátých let slovním termíny jinak nic

Doly, hutě a Kladno Doly, hutě a Kladno Jiří Kovařík

Odborníci nezklamal a napsali dokumentární a publicistické dílo kde najdete a hlavně pochopíte o čem je Kladno a Poldi vřele doporučuji

24.12.2018 5 z 5

Severočeský hnědouhelný revír Severočeský hnědouhelný revír kolektiv autorů

Klasicky přehled reviru bez větších historicko montanistickych ambicí, nezanechal ve mě trvalou stopu

Čtení o revíru Čtení o revíru Ctibor Nečas

V podstatě propaganda

24.12.2018 1 z 5

Černé milióny Černé milióny Jan Měchýř

Publicistika z dob sociku kde lze při troše snahy najít i některá odborná data

24.12.2018 2 z 5

Zaměstnanecká sídliště v severních Čechách mezi lety 1918-1938. 1, Státní hornické kolonie Zaměstnanecká sídliště v severních Čechách mezi lety 1918-1938. 1, Státní hornické kolonie Alena Sellnerová

Doporučuji, jedna se o brožury o dvou dílech, mnoho fotek a detailu ale zároveň pochopíte celek
Já sám jsem podle ni jel do Bíliny a do Zaluzi kde jsem našel hornické kolonie

24.12.2018 5 z 5

Dějiny hornictví aneb Jak to bylo s uhlím na Ostravsku Dějiny hornictví aneb Jak to bylo s uhlím na Ostravsku Stanislav Vopasek

Malá brožurka v ceně kolem stovky nic moc , jen tak pro bazalni přehled

24.12.2018 1 z 5

Horní města Krušných hor - Ústecký kraj Horní města Krušných hor - Ústecký kraj kolektiv autorů

Přehledné hezké velké tlusté stovky fotek doporučuji

24.12.2018 5 z 5

Horní města Krušných hor - Karlovarský kraj Horní města Krušných hor - Karlovarský kraj kolektiv autorů

Velmi přehledné stovky fotek velká tlustá kniha krásná doporučuji pro zájemce o místopis historii a montanistiku