Havíři z Anny Veroniky

Havíři z Anny Veroniky https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170750/bmid_haviri-z-anny-veroniky-170750.jpg 3 3 3

Román seznamuje s poválečnými,těžebnými,sociálními a politickými problémy v uhelné pánvi polského Slezska.Na šachtě,která se značně opožďovala za plánem zavede nový dělnický ředitel změny tak pronikavé,že během několika měsíců šachta plán nejen splní,ale z jejího osazenstva se stane jednotný a ucelený kolektiv.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Práce

Węgiel , 1950

Dadavidek70
24.12.2018 2 z 5

Mám doma jen pro úplnou znalost sociálních témat k hornictvi ale moc se to dnes již nedá číst snad jen pro znalce určitě ne pro zábavu

majoapp
10.09.2015

román nemá chybu, myslím že Cesta zarúbaná, Biela pionierka, Kus cukru alebo Bude ako nebolo je proti tomu slabý odvar. Myslím, že autor doviedol schválne podobu románu ad absurdum a šlo o skrytú revoltu proti socialistickému realizmu. Vystihuje to meno hlavného hrdinu, neúnavného úderníka Viktora.... . Odporúčam ako povinné čítanie na gymnáziá.

Sadako
30.09.2014 4 z 5

Budovatelský román ve své nejlepší formě. Nalezneme zde uštvaného mladého funkcionáře v manželské krisi, individua práce se štícící i odporné buržuje, roztahující se ve vile, kam by se pohodlně vešlo hned několik dělnických rodin. Však zúčtovali s nimi, jak už to v podobných dílech bývá, plán se splnil, výroba modernisovala a všichni radostně pracují světlým zítřkům vstříc.
Coby osobu která se netají svými sklony pro podivné humoty mne zde navíc velmi pobavilo jméno hlavního úderníka - přece jen, s někým jménem Viktor Kokot se čtenář nesetká každý den.

hornictví horníci, havíři

Alexander Scibor-Rylski