dada.196 dada.196 komentáře u knih

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Když jsem poprvé knihu uviděla , tak jsem si podle obálky řekla, že to bude jasná romantika a pak mě překvapilo, že k tomu byl popis Holčičí marvel. Tady se ukázalo, že se nemá soudit kniha podle obalu. Jenže když jsem knihu začala číst, žádný marvel tu moc nebyl. Představovala jsem si neustálou akci, výbuchy, superpadouchy. A dlouho mi trvalo než jsem tohle očekávání opustila. Příběh má ze začátku dvě roviny. Minulost, kde se seznamujeme s Cornelií a současnost, kde už má schopnosti. Pak současnost opustíme a dostaneme se k ní až v závěru knihy.
Té akce tam tolik nečekejte, nějaká je spíš až na konci. Je to ale velmi dobrý psychologický příběh o tom, jak se speciálními schopnostmi se mění i Corneliino vnímání okolí a jejich nejbližších. Změna byla opravdu pozvolná, podrobně popsaná. A i na jemnou romantiku došlo. Ano byla tam místa, kdy už se to trochu táhlo, ale konec vše vyrovnal. Byl napínavý, měl spád a bohužel byl i trochu otevřený. Potřebuju nutně vědět, jak to s jednou osobou dopadlo!

27.05.2024

Murtagh Murtagh Christopher Paolini

Od knihy jsem čekala příběh podobný Eragonovi. Možná i proto jsem prvních 200 stránek byla celkem zklamaná. Bylo to zdlouhavé, hodně přemýšlení a úvah. Autor často připomínal události z minulosti. To bylo fajn, protože si knihy už moc nepamatuju. A pak se příběh rozjel, dostal temný tón a já se nemohla odtrhnout . Jde vidět, že autor ušel od prvních knih velkou cestu. V Murtaghovi se často noříme do hlubin jeho i Trnovi mysli, vidíme, jak se snaží vyrovnat se svou těžkou minulostí. Příběh je složitý, spletitý a chvíli jsem si nebyla jistá, kde je pravda. V knize bylo i pár nečekaných momentů a já kvůli knize často ponocovala. Murtagh ani Trn nejsou bezchybní, a proto jsou mi mnohem sympatičtější než skoro dokonalý Eragon. Nakonec těch 600 stran rychle uteklo.
Jediné výtky mám k formátu knihy, který není stejný jako předchozí knihy. A mapa Alagaësie mohla být psána normálně a ne runovým písmem.

Přes pomalý začátek jsme si knihu velmi užila a netrpělivě čekám na další díl, protože je jasné, že Murtagh byl jen úvodem k něčemu mnohem většímu.

15.05.2024 4 z 5