D.D.Gabrová D.D.Gabrová komentáře u knih

Válka se stromy Válka se stromy Jan Tománek

Tato, na pohled zdánlivě "malá", kniha předčila veškerá moje očekávání. Minimalisticky vykresluje naši minulost, přítomnost, i možnou budoucnost. Mezi řádky jasně vnímám zásadní otázky, na které by měl každý člověk odpovědět sám sobě... Válku se stromy tímto přidávám na pomyslnou poličku nejlepších knih, které jsem kdy přečetla. Je skvělá.

05.05.2023 5 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Kniha vypráví fascinující příběh dvou lidí, Honzy a Evy, kteří se narodili jako neslyšící.
I takhle jednoduše by bylo možné popsat, o čem Hluchavky jsou.
To by ovšem zdaleka nevystihlo všechno, co tato, na první pohled nenápadná, kniha nabízí. Nevyslovené otázky a odpovědi, tiše skryté za řádky, mě vzaly na horskou dráhu mých emocí, názorů a myšlenek. Při čtení jsem souběžně s životními osudy hrdinů přemýšlela sama o sobě – o tom, kdo jsem, a o tom, kým chci být. O mých vlastních slepých a hluchých místech, o tom, jak z nich ven. O tom, jak důležité je skutečné porozumění, a nejen domněnka a falešné přesvědčení, že víme o druhých víc, než o sobě vědí oni sami. A stačí jen pasivně čekat, až svět změní k lepšímu někdo jiný? Nebo má smysl snažit se?
Tahle kniha není o schopnosti nebo neschopnosti slyšet. To je jen fyzická dovednost.
Tahle kniha je o naslouchání. O touze soucítit, vytušit, rozpoznat, rozumět..., a pochopit.
Co dodat k téhle knize?
Snad jen - přečtěte si ji, protože tahle kniha s vámi zacvičí.

30.04.2021 5 z 5

Nebojte, pěšky se daleko nedostane Nebojte, pěšky se daleko nedostane John Callahan

Vtipná, laskavá i nemilosrdná, to vše až na dřeň.

Odvaha milovat Odvaha milovat Michal Čagánek

Inspirativní kniha, která člověka pohladí po duši.

Zastaveno Zastaveno Michal Čagánek

Půvabná kniha, doporučuji.

Plyšový Buddha Plyšový Buddha Michal Čagánek

Plyšový Buddha je mimořádným, inspirativním, poetickým příběhem o hledání... Cesty, smyslu našeho konání, o našich snech, zdarech i nezdarech, výtězstvích i prohrách, a také o naději. O naději, která existuje za všech okolnotí a dává nám důvod jít dál. Knihu jsem četla s nadšením, stejně jako ostatní Michalovi knihy a můžu ji jen doporučit.