Ctenar123742 Ctenar123742 komentáře u knih

Toulky po stopách císařovny Sisi Toulky po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

S předchozím komentářem plně souhlasím. Publikace šla u nás v rodině z ruky do ruky - a všem se líbila. V létě jsme dokonce s manželkou a s touto knihou vyrazili i po Sisiných stopách. Vystudoval jsem historii, a tak oceňuji, že se autorka opírá o primární prameny. Mohu jen doporučit!

25.09.2022 5 z 5

Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Dopisy od Sisi – Dosud nezveřejněná korespondence císařovny Alžběta Bavorská

Kniha mě nadchla. Moc se mi líbily i obě předchozí knihy autorky: Toulky po stopách císařovny Sisi a Za sluncem po stopách císařovny Sisi, které jsou plné atraktivní obrazové dokumentace a inspirovaly nás s manželkou i k mnohým cestám. Tato kniha je ovšem unikátní. Konečně u nás nějaká edice primárních pramenů! Luštit kurent, navíc v němčině, není vůbec nic jednoduchého. A Alžbetino písmo bylo obzvlášť nečitelné. A tak má autorka můj obdiv. O rakouské císařovně jsem se dozvěděl zase něco nového. Třeba jsem vůbec netušil, že v dětství ji nazývali Elise. Oceňuji, že autorka ve své tvorbě vychází z dosud nezveřejněných archivních dokumentů a že neopakuje to, co už bylo někde psáno. Až vydá další publikaci, zase si ji rád pořídím.

14.01.2024 5 z 5

Za sluncem po stopách císařovny Sisi Za sluncem po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Na toto volné pokračování Toulek po stopách císařovny Sisi jsme se s manželkou těšili a nezklamalo nás! Opět atraktivní fotky jednotlivých míst jako z katalogu nějaké cestovní kanceláře a dobové portréty císařovny a její rodiny. Kvalitní text.
K předchozímu komentáři: Cesty Habsburků na ZOOMu jsme také sledovali, ale nemyslím, že by byly základem této publikace. Autorka zřejmě sbírá materiály a cestuje po stopách Sisi dlouhá léta - a nečekala, až budou v televizi dávat tento dokumentární seriál. Připravit knihu trvá obvykle několik let.
Na konci publikace je avízo na plánovanou novou knihu autorky - Dopisy od Sisi. Jako historik jsem moc zvědavý na vydání dosud nepublikované korespondence císařovny.

30.04.2023 5 z 5