crate crate komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

To co Farma zvířat načala, to v knize 1984 je propracováno a rozpracováno do sebemenších detailů. Skvělá a nadčasová vize světa s depresivní atmosférou. Značně je znát, že na atmosféře knihy se podepsala autorova nemoc a blížící se smrt, ale to celé dílo jen velmi dobře podtrhuje a vykresluje. Fantastická kniha a určitě si jí někdy přečtu znovu.

16.09.2016

Jak zabránit klimatické katastrofě Jak zabránit klimatické katastrofě Bill Gates

Navzdory až přehnaně infantilnímu názvu a barevnosti knihy se nová kniha Billa Gatese drží nohama na zemi. Gates se zcela konstruktivně, za pomoci studií a statistik, snaží rozebírat jednotlivé aspekty vlivu člověka na planetu. I přes počáteční obavy o bezhlavou "zelenou" agitaci, jsem byl knihou velmi mile překvapen a rozhodně doporučuji k přečtení.

30.08.2021 5 z 5

333 tipů a triků pro Linux 333 tipů a triků pro Linux Martin Kysela

Kniha nabízí nepřeberné množství velmi praktických tipů a triků jak pro začátečníky, tak pro zkušenejší osoby pohybující se v prostředí Linux. Kniha je však spíše takovým pomocným slovníkem, který vezmete do ruky při řešení problémů v praxi, což jí samozřejmě neubírá na kvalitě.

31.10.2022 5 z 5

Operační systém Linux - Příručka českého uživatele Operační systém Linux - Příručka českého uživatele Vilém Vychodil

Navzdory stáří knihy, jsou informace stále aktuální a kvalitně sepsané. Nicméně publikace je určena spíše pro profesionály či zdatnější uživatele, než pro běžné uživatele, jež může odbornost brzy odradit.

30.10.2022 4 z 5

Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce: Informace chce být svobodná Kyberkultura, hackeři a digitální revoluce: Informace chce být svobodná Petr Mareš

Navzdory zajímavým myšlenkám knihy, které často přesahují spíše do filosofie, nedostávají, pod náporem snahy o co nejširší záběr (na pouhých 232 stranách), jednotlivá témata tolika prostoru, což knize spíše škodí a může působit poněkud povrchně. Autorovi se však nedá upřít odborná znalost oboru a snaha o sepsání unikátního vhledu na vliv technologií na společnost.

22.08.2022 3 z 5

Kybernetická bezpečnost Kybernetická bezpečnost Vladimír Šulc

Obstojná publikace zabývající se základy kybernetické bezpečnosti, která je i po čtyřech letech od vydání aktuální (což v IT ne vždy platí). Nicméně pokud je kniha určená po úplné laiky v bezpečnosti, bylo potřeba některé kapitoly rozhodně rozšířit (např. šifrování).

01.05.2022 4 z 5

Chci uspět v IT Chci uspět v IT Martin Knotek

Kniha je psána velmi stručně, což byl mj. i její cíl. Publikace je ideální pro úplné nováčky, kteří si svoji cestu teprve vybírají. V dnešní době však může působit trošku nadbytečně, vzhledem k množství článků a různých komunit na internetu.

12.03.2022 2 z 5

Vpád - Stručné dějiny ruských hackerů Vpád - Stručné dějiny ruských hackerů Daniil Ivanovič Turovsky

Kniha nabízí velmi zajímavý pohled na rozvoj internetu v Ruské federaci a na formování hackerské komunity, která kromě běžných krádeží mnohdy také zasahuje do nejvyšších pater ruské a zahraniční politiky.

11.02.2022 5 z 5

Vymaňování USA z vietnamské války Vymaňování USA z vietnamské války Pavel Hlaváček

Kniha nabízí čtenáři ucelený pohled na vymaňování Spojených států z války ve Vietnamu. Vzhledem k nižšímu počtu stran se autor omezuje spíše jen na Nixonovu politiku, přesto však některé informace z uvedené doby zmiňuje pouze okrajově.

29.05.2020 4 z 5