Vymaňování USA z vietnamské války

Vymaňování USA z vietnamské války https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210034/bmid_vymanovani-usa-z-vietnamske-valky-rUC-210034.jpg 5 3 2

Angažmá Nixonovy administrativy ve vietnamské válce a její úsilí o ukončení tohoto konfliktu. Autor sleduje činnost Spojených států ve Vietnamu od 50. let 20. století. Následuje nasazení amerických jednotek v indočínském konfliktu v 60. letech. Pozornost je věnována postoji administrativy prezidenta Nixona k vietnamskému konfliktu, americké invazi do Kambodže a Laosu, mírovým jednáním se Severovietnamci, která vedla roku 1973 k uzavření mírové smlouvy. Studie se rovněž zaobírá politickou situací v Jižním Vietnamu, vnitropolitickým vývojem v USA, dopadem vietnamské války na americkou společnost i politiku a rovněž zhroucením Jižního Vietnamu a jeho dobytím komunisty.... celý text

Perseus
27.06.2020 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která rozebírá válku ve Vietnamu z pohledu politicko-ekonomicko-diplomatické roviny. Je zde detailně popsáno jak a proč se USA snažily z této války vymanit, co všechno je k tomu vedlo a mnoho dalšího.
Jsem si téměř jistý, že po přečtení této knihy se budete na tuto válku dívat jinak.

crate
29.05.2020 4 z 5

Kniha nabízí čtenáři ucelený pohled na vymaňování Spojených států z války ve Vietnamu. Vzhledem k nižšímu počtu stran se autor omezuje spíše jen na Nixonovu politiku, přesto však některé informace z uvedené doby zmiňuje pouze okrajově.