Clegane Clegane komentáře u knih

Šíp a vítr, dýka a moře Šíp a vítr, dýka a moře Robert M. Wegner

za mě maximální spokojenost, doporučuji fandům Malazu

12.10.2016 5 z 5

Všechny staré nože Všechny staré nože Olen Steinhauer

způsob podání příběhu je velmi zajímavý, je to čtivé, ale i tak je to po předchozí autorově trilogii spíše zklamání, jen namátkou (pozor SPOILERY!):
- představa, že by byl vyšetřováním věci pověřen operativec, který sám patří mezi potenciální podezřelé (vzhledem k jeho minulosti a přímé vazbě na na konkrétního teroristu šlo dokonce nepochybně o hlavního podezřelého) je diplomaticky řečeno "úsměvná"
- možnost, že by zkušená agentka CIA zamlčela informace o tom, že se někdo z jejich agentů podílel na teroristickém útoku jen proto, že se jedná o jejího přítele, a že tajně doufala, že se snad mýlí a telefonát od teroristy jejímu příteli chvíli po útoku, za který je daný terorista odpovědný, byla jen taková "náhodička", to už je skoro až komické
- na možnost, že je našim zrádcem právě H. jsem si dával pozor už od začátku, a po dočtení moc nevím, co si o tom myslet - jasně, autor se zuby nehty snažil odvrátit podezření od H., ale to jako H. trpěl nějakou duševní chorobou nebo co?, protože jak jinak si vysvětlit, že i ve svých myšlenkách hloubá např. nad tím, proč se C. nechce přiznat (k něčemu co udělal on?!!) atd.

14.11.2015 3 z 5

Sekera a skála, meč a žár Sekera a skála, meč a žár Robert M. Wegner

Poláci prostě povídky umí! Pokud by mě někdo požádal o doporučení, s čím by měl v žánru fantasy začít, a neměl chuť začínat s molochem jako je Malaz nebo PLO, tak bych mu určitě doporučil tohle. Povídky na sebe do určité míry navazují a celá série, která pokračuje další sbírkou a dalšími dvěmi romány (romány zatím jen v Polsku, u nás bohužel zatím ne!), má obrovský potenciál.

05.08.2015 5 z 5

Existence Existence David Brin

naprosto mimořádná záležitost, je vidět, že nad tím autor strávil několik let

05.08.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Ale jo, je to docela slušná záležitost. V roce 2002 sice Bulharsko součástí EU určitě nebylo, v době popravy Saracenova otce v Saudské Arabii asi ani netušili, co to taková průmyslová kamera je, natož aby jimi monitorovali náměstí a pořizovali ze záznamů fotky, atd., ale čte se to v podstatě samo a linka se Saracénem je skvělá. Od druhé dějové linky jsem na závěr očekával pořádnou bombu a dostal jsem sotva plácnutí do vody, ale i tak koupě nelituju. To, že je hlavní hrdina jakožto Američan podle autora úplně jiný (samozřejmě vyšší) živočišný druh než Evropané, Arabové a spol., mi kupodivu vůbec nevadilo a předsudky autora vůči různým národnostem jsem se vyloženě bavil. Za mě krásných 90 procent.

04.02.2015 5 z 5