Clea3112 Clea3112 komentáře u knih

Přepište svůj příběh Přepište svůj příběh Benjamin Hardy

AUDIOKNIHA : Nevím, proč, ale s doposloucháním této audioknihy jsem měla problém. Motivační knihy a knihy s tématikou osobního rozvoje mám ráda, tato mě nějak nedokázala přesvědčit. Vadil mi asi i "mustr" každé kapitoly, která začíná téměř vždy nějakým příběhem, leckdy rozvleklým a vždy se "šťastným koncem". Podstatné myšlenky, které v audioknize přece jen najdete, se tak utápí v překypělé omáčce něčeho - pro čtenáře/posluchače - ne tak důležitého, a proto je těžké udržet pozornost a motivaci. Prostě zklamání.

18.11.2021 3 z 5

Léčení čaker Léčení čaker Doreen Virtue

Základní a systematicky uspořádaný výklad k jednotlivým čakrám. Jestliže se s tématikou seznamujete, určitě vám kniha pomůže zorientovat se pojmy a naznačí směr, kudy případně jít dál. Pokročilejším se může zdát, že se nedozvěděli tolik nového. Ale věřím, že v každé kapitole je možné najít "něco nového". Je dobré být vnímavým posluchačem. Pro mě jsou bonusem příjemně laděné meditace .

03.07.2021 4 z 5

Tři ženy v Indii Tři ženy v Indii Jana Jůzlová

Příjemný cestopis. Oceňuji krásné, barevné fotografie, které plasticky dokreslují jednu část Indie. Možná mohly holky přidat ještě mapku, která by více přiblížila jejich putování. Psáno s úsměvem a nadhledem.

15.02.2018 4 z 5

Intimní schránka Sabriny B. (final cut) Intimní schránka Sabriny B. (final cut) Emil Hakl (p)

Hakl mi byl velmi doporučován, a proto pro mě trochu zklamání. Nedokázala jsem s příběhem dostatečně rezonovat, nechat se jím unášet. Styl je syrový, což neškodí, ale stále ve mně zůstával pocit, že teď už by se mělo něco odehrát a ono to stále nepřichází.

17.11.2017 2 z 5

Příběhy ve znamení touhy Příběhy ve znamení touhy * antologie

Touha jako literární téma zní slibně....Každý totiž máme touhy jiné a pro každého "toužit" znamená něco jiného. To potvrzuje i patnáct autorů krátkých povídek, kteří se pokusili - každý po svém - představit ve zkratce své vnímání tohoto slova. Někdy s úsměvem a lehkou hravostí, jindy s přídechem melancholie, zapadlou vzpomínkou na něco, co možná kdysi kdesi bylo.... Ať tak, či onak, stále platí, že napsat dobrou povídku je prostě umění.....A ne vždy se povede. Knížka se čte lehce, na podzimní večery ideální....Připustíme-li ovšem, že by po čtení měl zůstat ve čtenáři onen příjemný "dojíždějící" pocit, jako třeba - právě - po šálku dobré kávy :-), tak ten se nedostavil. V mé paměti zůstávají jen tři jména Banáš, Rudiš a Sára Saudková - vtipné, trefné, nápadité.....Na 3 z 15 je to stále málo, takže 2 hvězdičky.

08.11.2017 2 z 5

Time Management - 	efektivní hospodaření s časem - klíčová součást beneopedie Time Management - efektivní hospodaření s časem - klíčová součást beneopedie David Gruber

Jestliže jste chaotik a potřebujete, aby vás někdo tak trochu „nakopl“ a dál vám směr, jak si věci uspořádat, je kniha pro vás určitě vhodná. Jestliže máte analytické myšlení a již nějaké zkušenosti, kniha nic nového a objevného nepřináší. Za mě průměr.

26.06.2021 3 z 5

(V)hodné tělo (V)hodné tělo Eve Ensler

Eve Enslerová se pokusila přistoupit k otřepanému ženskému tématu "netradičně, umělecky, zeširoka a s vlastním příkladem". Bohužel musím konstatovat, že se jí to nepovedlo. Chaotické, rádoby-originální, ale ve své podstatě literárně velmi křečovité, nesouměrné, a tím pádem nepřesvědčivé. Chápu, že ne každý den je (literární) posvícení, ale tento chod již nezopakuji.

17.02.2018 1 z 5