cisar cisar komentáře u knih

Dávné ozvěny Dávné ozvěny Robert Holdstock

Moje prvé stretnutie s týmto autorom a dopadlo to hrozne. Predstavivosť autora je naozaj obrovská, o tom niet pochýb, ale miestami som mal pocit, že ju autor podporoval rôznymi chemickými prostriedkami (minimálne LSD). Mám rád fantasy, ale Holdstockov žáner som zjavne nepochopil, keďže v starších komentároch čítam, že je to vraj super príbeh.
Do Lesu Mytág sa ani nebudem púšťať.

28.06.2022 1 z 5

Povstání Povstání David Weber

No... O Honor Harringtonovej mám prečítané všetko, čo bolo preložené do češtiny. Tak som sa vrhol na Starfire. Je to úplne iný vesmír, než Honorverse, aj keď Zem je stále tá stará dobrá modrá planéta a má svojich poddaných v akejsi federácii - nie, nie je to Solárny zväz. Celé to však honorverse pripomína, ako taká lacnejšia kópia. Dej je vynikajúci, vesmírne boje prepracované, možno mi v nich trochu chýbal gravitorový klin lodí, ale v tomto "vesmíre" sa lode pohybujú iným štýlom. Mne to pripadá, že táto trilógia je akousi predohrou k honorverse. Autor si tu vyskúšal, ako mu pôjde tento druh space opery a potom sa vrhol na písanie kníh o Honor Harringtonovej. Aspoň roky vydania originálov tomu nasvedčujú. Kniha ako taká sa mi páčila, tak som sa rozhodol dať jej 5 hviezdičiek.

11.02.2022 5 z 5

Války s Kzinty I Války s Kzinty I Larry Niven

Kniha obsahuje tri poviedky z ľudsko-kzintských vojen, každá od iného autora - Niven (Válečníci), Anderson (Železo), Ing (Kočičárna). Tieto na seba nenadväzujú a poskytujú len malý pohľad na problematiku a samotnú priebeh týchto konfliktov. Číta sa to dobre, občas sa človek musí zaraziť a rozmýšľať o tom, kam až siaha autorova predstavivosť .

01.02.2020 5 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Otázka znie: Kedy bola objavená Amerika? Pretože ako som sa dočítal v tejto knihe (alebo v tej ďalšej v poradí?), starovekí rimania už poznali kukuričné placky a dokonca sa napchávali aj fazuľou.
Kniha ako taká je dobrá, trochu ma prekvapilo, kto bol nakoniec vrahom, ale rôzne malé detaily, ktoré neboli dotiahnuté dokonca, ma donútili dať len 4 hviezdičky.

19.02.2018 4 z 5