charlotteross charlotteross komentáře u knih

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Musím přiznat, že jsem zpočátku bojovala s představou, že knížku dočtu až do konce. Prvních cca 60 stran se se mnou táhlo. Na druhou stranu se ale tahle část přehoupla docela rychle ve velmi čtivý a napínavý děj, který předčil moje očekávání. Ve finále mi přijde nesmyslné hodnotit ji ****. S Marian jsem prožívala každý moment, sdílela jsem s ní myšlenky, chápala její chování a její plány. O to víc mi přijde překvapivé, že knížka byla napsána mužským autorem. Bravo. Jediné zklamání byl pro mě konec. Taková banální lidská chyba ve spletitém kole událostí a identit. Knížku doporučuji.

18.08.2015 5 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Abych byla upřímná,postupem času jsem získala skeptický postoj ke knížkám,které mají už na obalu zvýrazněné slovo "inspirativní". Většinou takové tituly čtenáři nutí svůj postoj bez upřímné přesvědčivosti. Tuhle knížku jsem si ale k mému vlastnímu překvapení zamilovala od první stránky a přečetla jsem ji na jeden dech. David Menasche byl podle všeho skvělý chlapík a výborný učitel, kterého bych si přála jednou dostat (nejlépe příští týden:) ). S osudy svých žáků pohnul neuvěřitelným způsobem, já sama jsem si několik úryvků z knížky založila (kdybys vyhrál nekřesťanské množství peněz,co by jsi s nimi udělal? Samozřejmě nákupy,cestování,obdarování své rodiny a přátel. Ale potom? Když už by jsi všechno viděl a všechno zažil? Co tě udělá doopravdy šťastným?). Každopádně se jedná o skvělou čtivou knížku,kterou můžu za sebe jenom doporučit.

26.08.2015 5 z 5