Charlie206 Charlie206 komentáře u knih

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Moje nejoblíbenější série a autorka je naprosto geniální. Styl psaní, příběh, superrealisticky a detailně promyšlený svět a jeho historie. Už jsem četla potřetí a pokaždé mě série naprosto znovu nadchne, přečtu jedním dechem a vždy najdu TOLIK nových věcí. Neuvěřitelně mě baví jak všechno souvisí se vším, vše je úžasně projené,... DOKONALÉ!!️
Miluji Ilan, bojovníky, kde každý má svou naprosto přirozeně vykreslenou osobnost, která vyplyne ze situací. Svět sklenařů jsem si zamilovala, přestože je mnohdy krutý a nespravedlivý, je v něm TOLIK naděje (protože naděje je kolikrát to jediné,co člověku v Duvalském pohoří zbude).
Sklenařský svět ale i nížiny skrývají mnoho nebezpečných tajemství, která Ilan postupně odhaluje a jak sama autorka píše "jakmile bude odhaleno jedno tajemství, další budou pokračovat". Ve třetím díle se jich pár odhalilo, ale (už klasicky) jich ještě mnoho přibylo.
Těším se na další díly, kde se snad dočkáme více odpovědí na nekonečné množství otázek kolem tohoto světa z budoucnosti, částečně zamrznutého ve středověku, který kontrastuje s futuristickými městy pod mořem, které jsou zde také.
Nasluchač má rozhodně čtenářům, co předat a věřím, že jim nedá spát. Já osobně NUTNĚ potřebuji pokračování!!!

10.08.2022 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Tato kniha mi zlomila srdce

10.01.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

V zemi víl nejsou rybí prsty, kečup ani televize.

10.08.2021 3 z 5